90 ماموریت اجرایی سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران اعلام شد/ رونمایی از پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی

از سوی رییس دانشگاه تهران در نشست خبری؛

90 ماموریت اجرایی سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران اعلام شد رونمایی از پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی

رییس دانشگاه تهران برنامه های بزرگداشت سنت 1757 ساله آموزش عالی در ایران را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری نارنجی، محمدمقیمی رییس دانشگاه تهران در نشست خبری اعلام برنامه های بزرگداشت سنت 1757 ساله آموزش عالی در ایران که صبح امروز (سه شنبه، 25 اردیبهشت 1403) در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد برای تمدن ایرانی اسلامی مایه مباهات است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه خود در سال 1403 پیرو پیشنهادی که دانشگاه تهران در سال 1402 به این شورا ارایه کرده بود مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه دانشگاه جندی شاپور با قدمت 1757 ساله با عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان از سوی یونسکو شناخته شود و بر آن نارنجی تایید بخورد.

وی افزود: پس از تصویب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رییس جمهور، دانشگاه تهران با فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان دانشگاه ایران و میراث دار افتخار تمدن شناخته و این سابقه 1757 ساله ضمیمه دار دانشگاه تهران شد. علاوه بر این شورای عالی انقلاب فرهنگی ماموریتی به دانشگاه تهران ارایه داد که دانشگاه محوریت مباحث دانشگاه تمدن ساز است و قرار است 90 رویداد در سال 1403 در دانشگاه تهران برگزار شود.

مقیمی تصریح کرد: دانشگاه جندی شاپور به عنوان افتخار بزرگ بین المللی متعلق به ایرانیان است، اما هنوز نتوانسته ایم از این افتخار جهانی بهره ببریم، همچنین در زمینه های دیگر هم کم و کاستی هایی داریم. برخی از کشورها مولفه های فرهنگی را به نام خود ثبت می کنند؛ بنابراین دانشگاه تهران در این زمینه ماموریت ویژه دارد اما با نگاه سازمانی جلو نخواهد رفت، وزیر علوم بر پیشگامی دانشگاه تهران تاکید دارد که اگر به خوبی پیش رود نتایج فوق العاده ای را برای آینده ایران رقم می زند، در غیر اینصورت با مشکلاتی مواجهه می شویم.

رییس دانشگاه تهران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر تجارب گذشته جهت درخشش آینده علمی ایران تاکید دارند، دانشگاه تهران هم وظایف خود را در این راستا انجام خواهد داد. سیمرغ تمدن ایرانی اسلامی دوباره با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از خواب بیدار شده و در حال پرواز است و به زودی اوج می گیرد و دانشگاه تهران هم باید نقش محوری و اصلی را ایفا کند؛ بنابراین نوع نگاه ما در این نکوداشت این است که بتوانیم راهکارها را بر اساس شاخص های جایگاه تبیین شده ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه همه دانشگاه ها باید مورد توجه اصحاب رسانه قرار بگیرد؛ تاکید کرد: همانطور که به دانشگاه تهران اهمیت داده می شود، باید به سایر دانشگاه ها هم توجه شود و در آن جای شک نیست.

رییس دانشگاه تهران گفت: معتقد هستیم برای نکوداشت 1757 حتما مشارکت فعالانه ای را باید پیش بگیریم، 1398 پیشنهاد به دبیرخانه برای پیشبرد بهتر ماموریت های دانشگاه تهران جهت دانشگاه تمدن ساز ارایه شده و دوستان خوش بین هستند که این پیشنهادها به 1757 هم برسد.

در پایان از پوستر سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران و پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی با حضور معاونان و استادان دانشگاه تهران رونمایی شد.

90 برنامه جزء ماموریت های اجرایی سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران قرار گرفت/ رونمایی از پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی 

در ادامه، مهدی شهبازی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار کرد: هدف از برگزاری جلسه، تبیین برنامه های دانشگاه تهران ذیل 1757 سال سنت براساس دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی است. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "90 ماموریت اجرایی سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران اعلام شد/ رونمایی از پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "90 ماموریت اجرایی سنت 1757 ساله آموزش عالی ایران اعلام شد/ رونمایی از پوستر تونل زمان سنت دانشگاهی"، کلیک کنید.