76 سال پس از نکبت؛ رژیم در سراشیبی فروپاشی

76 سال پس از نکبت؛ رژیم در سراشیبی فروپاشی

تاریخ فلسطین مملو از ظلم و خشونت علیه مردم این کشور و کشتار صهیونیست هاست. نقطه عطف این جنایت به 15 می 1948 برمی گردد، روزی که سرزمین فلسطین با حمایت انگلیس به رژیم صهیونیستی واگذار شد و دولت جعلی اسراییل در این سرزمین تاسیس شد.

به گزارش نارنجی، شعبه بصیرت در یادداشتی به قلم سید رضی عمادی نوشت: 25 اردیبهشت ماه 1393 مصادف با هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی است که در تقویم فلسطینی ها و بسیاری از کشورهای دیگر به نام “نکبت” نامیده شده است. روز» نامگذاری شده است. . هفتاد و ششمین سالگرد نکبت در شرایطی برگزار شد که با وجود نسل کشی غزه، هشدارها درباره نابودی رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

تاریخ فلسطین مملو از ظلم و خشونت علیه مردم این کشور و کشتار صهیونیست هاست. نقطه عطف این جنایت به 15 می 1948 برمی گردد، روزی که سرزمین فلسطین با حمایت انگلیس به رژیم صهیونیستی واگذار شد و دولت جعلی اسراییل در این سرزمین تاسیس شد. استقرار رژیم جعلی اسراییل در سرزمین های فلسطینی منجر به اخراج و آوارگی جمعی 700000 فلسطینی شد. به همین دلیل روز 25 اردیبهشت را «روز نکبت» نامیدند. در واقع «روز نکبت» توصیف یک فاجعه انسانی است که منجر به نابودی بخش بزرگی از بنیان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حقوقی فلسطینیان شد و راه را برای اعلام موجودیت یک رژیم نامشروع هموار کرد. . تخریب بیش از 675 شهر و روستا، اشغال مناطق فلسطینی و تبدیل آنها به مناطق صهیونیست نشین، اخراج فلسطینی ها، نابودی میراث و آثار هویت ملی فلسطین و تغییر نام عربی مکان ها به مناطق عبری نام هایی که از سال 1948 در اقدامات رژیم اشغالگر گنجانده شده است. بر اساس بیانیه اداره آمار فلسطین، از زمان نکبت در سال 1948 تاکنون بیش از 134 هزار نفر در جنگ 76 ساله با رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

نسل کشی غزه در هفتاد و ششمین سالگرد نکبت
رژیم صهیونیستی جنگ غزه را از 7 اکتبر 2023 آغاز کرد و پس از گذشت نزدیک به 8 ماه از این جنایت بی سابقه، هنوز هیچ نشانه ای از توقف جنگ دیده نمی شود. در جریان نسل کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه از 7 اکتبر 2023 تا 7 می 2024، بیش از 35 هزار فلسطینی شهید، حدود 80 هزار نفر مجروح و بیش از 2 میلیون نفر آواره شدند. ساختمان های مسکونی، بیمارستان ها، مراکز درمانی و بهداشتی، مدارس، زیرساخت های آب و فاضلاب و اردوگاه های آوارگان در اثر حملات نظامیان صهیونیست، تانک ها و پهپادها ویران و ویران شده اند. بر اساس برخی گزارش های بین المللی، ساخت غزه بیش از 40 سال طول می کشد.
در هفتاد و ششمین سالگرد نکبت، حمایت و حمایت همه قدرت های غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا از رژیم صهیونیستی بدون توجه به اینکه قربانیان نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه کودکان باشند، ادامه دارد. زنان و سالمندان، بیمارستان هایی که باید برای بیماران امن باشد، بگذار جولان محل تانک ها و سربازان اسراییلی باشد، گرسنگی و بیماری همراه با بمب و موشک، بلای جان صهیونیست ها باشد. این حمایت به حدی تلخ بود که خیابان ها و دانشگاه های آمریکا صحنه بی سابقه ای برای محکومیت جنایات صهیونیست ها، محکومیت سیاست حمایت آمریکا از این جنایات و دفاع از مردم مظلوم فلسطین به ویژه مردم غزه شد. در هفتاد و ششمین سالگرد نکبت، نارضایتی از رژیم اشغالگر قدس در تمام جهان به بالاترین حد خود رسید و امروز رژیم صهیونیستی رژیمی بسیار منفور در جهان است. در شرایطی که نفرت از رژیم صهیونیستی به بالاترین حد خود در جهان رسیده است، حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطین و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد نیز به بالاترین حد خود رسیده است. مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه (21 مه) قطعنامه ای صادر کرد که در آن از شورای امنیت درخواست کرد که درخواست تشکیل کشور مستقل فلسطین را مثبت بررسی کند و فلسطین را به عنوان یکصد و نود و چهارمین عضو سازمان ملل متحد به رسمیت بشناسد. در نهایت طرح این مصوبه با 143 رای موافق، 9 رای مخالف و 25 رای بی طرف به تصویب رسید. یعنی از 193 عضو سازمان ملل متحد، 143 کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند.
نکته آخر اینکه رژیم صهیونیستی در هفتاد و ششمین سالگرد نکبت شاهد درگیری های سیاسی خشونت آمیز و آشکار در سرزمین های اشغالی است. این رژیم دچار اختلافات و درگیری های بی سابقه ای بین اپوزیسیون و کابینه از یک سو و میان اعضای ایتلاف کابینه از سوی دیگر شده است. این شکاف به قدری گسترده و آشکار بود که حتی برخی از اعضای کابینه نیز در جلسات رسمی با هم درگیر شدند. هشدارها درباره نابودی رژیم صهیونیستی و ندیدن هشتادمین سالگرد نکبت افزایش یافته است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "76 سال پس از نکبت؛ رژیم در سراشیبی فروپاشی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "76 سال پس از نکبت؛ رژیم در سراشیبی فروپاشی"، کلیک کنید.