5 فایده فوق العاده کره بادام زمینی برای سلامتی

5 فایده فوق العاده کره بادام زمینی برای سلامتی

به گزارش نارنجی، کره بادام زمینی غذایی خوشمزه و سالم است. در زیر با سایر فواید کره بادام زمینی آشنا خواهید شد.

سوخت بدن را تامین می کند

بدن برای تامین سوخت مورد نیاز خود به یک رژیم غذایی با کیفیت بالا و غنی از مواد مغذی نیاز دارد. کره بادام زمینی در این دسته غذایی قرار می گیرد زیرا حاوی 100 کالری و 4 گرم پروتیین در هر 2 قاشق غذاخوری است و می تواند به شما انرژی پایدار بدهد.

در طول تمرینات سنگین وزنه یا دویدن های استقامتی طولانی، مصرف کره بادام زمینی می تواند از احساس ضعف و کمبود انرژی جلوگیری کند.

افزایش کلسترول خوب

متخصصان تغذیه خوردن چربی های سالم مانند کره بادام زمینی را توصیه می کنند و توصیه می کنند چربی هایی را که به طور طبیعی روی کره بادام زمینی انباشته می شود دور نریزید و آن را در کره قرار دهید.

کره بادام زمینی چربی اشباع و کلسترول کمی دارد و کلسترول خوب را افزایش می دهد و از طرفی باعث افزایش وزن و کلسترول بد می شود. نمی تواند

تثبیت وزن

آنها به دلیل اینکه کالری زیادی در طول روز می خورند و آنها را نمی سوزانند وزن اضافه می کنند [به واسطه فعالیت بدنی] کره بادام زمینی می تواند به شما احساس سیری بدهد و به شما در حفظ وزن کمک کند.

ترمیم عضلات

در 200 گرم بادام زمینی 7 گرم پروتیین وجود دارد. با مصرف کره بادام زمینی می توانید میزان پروتیین مصرفی خود را افزایش دهید. زیرا تمرینات بدنی باعث پاره شدن فیبرهای عضلانی می شود و برای ترمیم آنها به آمینو اسید نیاز دارند. اسیدهای آمینه در واقع بلوک های سازنده پروتیین هستند و نقش مهمی در سلول ها، ماهیچه ها و بافت های ما برای حفظ عملکرد مطلوب ایفا می کنند.

هر فرد به طور کلی به 1.2 گرم تا 1.8 گرم پروتیین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز نیاز دارد.

منبع غنی از مواد مغذی

کره بادام زمینی منبع غنی نیاسین، فولات و ویتامین E به همراه بسیاری دیگر از مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است. این روغن سرشار از فیبر و پروتیین است.

منبع: verywellfit

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 فایده فوق العاده کره بادام زمینی برای سلامتی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 فایده فوق العاده کره بادام زمینی برای سلامتی"، کلیک کنید.