4 دلیل اصلی کاهش حمایت ها از «بایدن» از نگاه «پولیتیکو»

4 دلیل اصلی کاهش حمایت ها از «بایدن» از نگاه «پولیتیکو»

به گزارش نارنجی به نقل از این نشریه آمریکایی، پس از آنکه نتایج نظرسنجی جدید انجام گرفته توسط روزنامه نیویورک تایمز با مشارکت کالج سی ینا نشان داد که جو بایدن رییس جمهوری فعلی آمریکا در نظرسنجی ها از دونالد ترامپ همتای سلف خود چهار امتیاز عقب است، نتایج نظرسنجی روزنامه ساندی نیز حاکی از پیشتازی ترامپ و نارضایتی فزاینده از رییس جمهوری کنونی است.

پولیتیکو در انتقاد از رویکرد کاخ سفید در بی اهمیت ارزیابی کردن نتایج نظرسنج ها آورده است: هرچند، هر بار پس از انتشار این نتایج، مقام های کاخ سفید و مشاوران بایدن تلاش می کنند که به رسانه ها و دموکرات های عصبی یادآوری کنند که نتایج نظرسنجی نمی تواند ملاک باشد.

به گزارش ایرنا مایکل تایلر مدیر ارتباطات ستاد انتخاباتی بایدن در بیانیه ای گفت: «نظرسنجی ها همچنان با نحوه رای دادن آمریکایی ها مغایر است و تخمین ها در مورد ترامپ و بایدن با واقعیت فاصله دارد».

اما این نشریه در ادامه تشریح کرده است که بر خلاف باور مشاور انتخاباتی بایدن، رای دهندگان در نظرسنجی ها بارها و بارها پیام های مشابهی را فرستاده و نسبت به عملکرد بایدن هشدار داده اند.

پولیتیکو در ادامه به تشریح چهار مولفه اثرگذار به عنوان دلیل اصلی عقب ماندن بایدن در نظرسنجی ها پرداخته است.

سن و توانایی جسمی و ذهنی

به نوشته این نشریه آمریکایی، رای دهندگان نگران سن و وضعیت ذهنی بایدن 82 ساله هستند. شرکت کنندگان در نظرسنجی نیویورک تایمز/سی ینا معتقدند سن بایدن دلیل اصلی ایجاد مشکل در انجام وظایف ریاست جمهوری است؛ 26 درصد مصاحبه شوندگان نیز گفته اند که سن بالای بایدن سبب شده تا وی در انجام وظایف ناکارآمد شود.

در این میان، تنها 25 درصد اعلام کرده اند که تا حدودی یا به شدت با رابطه بین سن بایدن و ایجاد مشکل در وظایف ریاست جمهوری موافق نیستند.

هر چند این وضعیت در مورد ترامپ 78 ساله نیز صدق کرده و وی به تازگی در گردهمایی انتخاباتی خود در کارولینای شمالی، به اشتباه از رییس جمهور با عنوان «اوباما» نام برد. اما با این حال 55 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که تا حدودی و یا به شدت مخالف این هستند که سن ترامپ باعث ناکارآمدی یا ناتوانی در انجام وظایف ریاست جمهوری خواهد شد.

براساس نظرسنجی روز یکشنبه شبکه خبری سی بی اس و شرکت تحقیقات یوگاو، 45 درصد گفتند که تنها ترامپ است که توانایی لازم جسمی را برای انجام وظایف ریاست جمهوری دارد و در مقابل 17 درصد به توانایی بایدن رای دادند. از نقطه نظر ذهنی نیز 43 درصد ترامپ را کارآمد دانستند و در مقابل 26 درصد بایدن را تایید کردند.

اقتصاد

به عقیده نگارنده این مطلب، به رغم اینکه ماه هاست اقتصاد آمریکا در وضعیت مناسبی قرار دارد و پیامدهای تورمی ناشی از همه گیری کووید-19 و پس از آن جنگ اوکراین فروکش کرده است، اما به نظر می رسد آمریکایی ها نمی توانند این موضوع را بپذیرند؛ در این چارچوب، نزدیک به 74 درصد از کسانی که در نظرسنجی نیویورک تایمز شرکت کردند، گفته اند که اقتصاد امروز آمریکا در وضعیت نامناسبی قرار دارد و تنها 26 درصد وضعیت آن را خوب ارزیابی کردند.

مهاجرت

موضوع اصلی از نقطه نظر شرکت کنندگان در نظرسنجی روزنامه وال استریت ژورنال، مهاجرت بود؛ 20 درصد از رای دهندگان آن را مهم ترین موضوع این کشور دانستند و پس از آن، 14 درصد اقتصاد و 8 درصد موضوع سقط جنین را از مهم ترین نکات در انتخابات 2024 اعلام کردند.

پولیتیکو با اشاره به این موضوع در ادامه آورده است: اگرچه بایدن در ماه های اخیر لفاظی ها در مورد مهاجرت را بیشتر کرده و نمایندگان جمهوری خواهان را مقصر اصلی بی نتیجه ماندن لایحه امنیت مرزی در کنگره اعلام کرده است، اما رای دهندگان همچنان معتقدند که ترامپ برای جلوگیری از این جریان اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

45 درصد از کسانی که در نظرسنجی سی بی اس نیوز شرکت کردند، وضعیت مهاجرت را بحرانی دانسته و نیمی از آن ها فکر می کنند که دومین دوره ریاست جمهوری بایدن به معنای افزایش تعداد مهاجران غیرقانونی است که از مرز مکزیک سرازیر می شوند. تنها 22 درصد پیش بینی کرده اند که دور دوم ریاست جمهوری بایدن باعث کاهش ورود مهاجران می شود.

در مقابل، 72 درصد عقیده دارند که که پیروزی ترامپ منجر به کاهش ورود مهاجران از مرز مکزیک می شود.

نتایج سر به سر

از نظر نویسنده، ترامپ اگر چه در هر چهار نظرسنجی مهم آخر هفته بایدن را با اختلاف چند امتیاز شکست داده است، اما بایدن در نظرسنجی ماه فوریه (بهمن) مرکز تحقیقات وابسته به دانشگاه کویینیپیاک از ترامپ پیشی گرفت.

نویسنده در پایان یادآور شده است که هنوز هشت ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) باقی مانده و ترامپ هنوز به طور رسمی نامزدی حزب جمهوری خواه را کسب نکرده است. علاوه بر این با 91 کیفرخواست روبرو است؛ موضوعی که می تواند انتخابات را تغییر دهد.

مدیر ستاد انتخاباتی بایدن نیز دیروز یکشنبه در همین زمینه گفت: کارزار ما نادیده گرفتن هرگونه سر و صدای اضافی و اجرای یک کارزار قدرتمند برای پیروزی است، درست مانند آنچه در سال 2020 انجام دادیم.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 دلیل اصلی کاهش حمایت ها از «بایدن» از نگاه «پولیتیکو»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 دلیل اصلی کاهش حمایت ها از «بایدن» از نگاه «پولیتیکو»"، کلیک کنید.