2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند

2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند

نتایج یک مطالعه پزشکی جدید در انگلیس نشان داد که 2 میلیون نفر در سراسر انگلیس و اسکاتلند همچنان علایم کووید-19 را دارند و 381000 نفر از این افراد فعالیت های روزانه خود را محدود کرده اند.

به گزارش نارنجی، بر اساس بررسی آژانس ملی آمار انگلیس که با همکاری آژانس امنیت سلامت این کشور انجام شده است، از 139 هزار نفری که به پرسشنامه های محققان این آژانس پاسخ داده اند، 51 درصد آنها پس از دو سال هنوز علایم ویروس را دارند و 71 درصد گزارش کردند که علایم این بیماری پس از یک سال برطرف شده است.

بر اساس نتایج این مطالعه، 5 درصد از افراد 45 تا 54 ساله که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، علایم طولانی مدت ویروس کرونا را تجربه کرده اند که بیشترین تعداد در بین گروه های سنی است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که درصد زنانی که علایم بیماری کرونا را گزارش کرده اند 20 درصد بیشتر از مردان است.

به گزارش رویترز، طول مدت ویروس کرونا یکی از عوامل افزایش جمعیت غیرفعال در انگلیس است که به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود 700 هزار نفر افزایش یافته است.

داده های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که انگلیس بیش از 230000 مورد مرگ و میر ناشی از کووید-19 را ثبت کرده است، این تعداد برابر با ایالات متحده و ایتالیا و بیش از هر کشور اروپایی دیگری است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند"، کلیک کنید.