12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

نارنجی:

در بیانیه هلال احمر آمده است: با وجود اینکه هلال احمر در روز طبیعت ساعات شاد و سلامتی را برای شهروندان می خواهد و آنها را به حفظ محیط زیست توصیه می کند، اما با 15 هزار نفر در روز 23 فروردین آماده باش خواهند بود. و نیروهای داوطلب خدمتی برای کمک به آسیب دیدگان هستند همچنین به شهروندان توصیه می شود برای محافظت از خود و خانواده خود به ویژه کودکان نکات ایمنی زیر را جدی بگیرند.

1. با توجه به اخطار نارنجی هوا در استان های کرمان، فارس و خراسان رضوی از شنا در رودخانه ها خودداری کنید. همچنین دوری از رودخانه ها و مسیل ها و اقامت در مکان های مرتفع، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، حمل وسایل لازم و سوخت کافی در سفر با خودرو و جلوگیری از چرای حیوانات در حاشیه رودخانه توصیه می شود.

اکونومیست نیوز: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مردم در روز طبیعت از روشن کردن آتش و رها کردن زباله در عرصه های طبیعی خودداری کنند.

2. از سوختن در مناطق جنگلی به دلیل احتمال آتش سوزی و در مناطقی که آتش سوزی رخ می دهد خودداری کنید.

3. مراقبت از کودکان در سواحل تا گم نشوند و به چشمه ها و دره ها نیفتند.

4. مراقبت از کودکان در هنگام شنا و بازی در محیط های آبی به ویژه محیط های ناآشنا

5. آموزش فراگیری شماره های اضطراری به ویژه شماره های 112، 115 و 110 به کودکان برای اطلاع رسانی به موقع در صورت بروز حوادث احتمالی.

6. در مکان های طبیعی به خصوص در مکان هایی که برق فشار قوی دارند مراقب باشید

7. در هنگام رعد و برق و شرایط نامساعد جوی به دلیل احتمال خطرات طبیعی و رعد و برق هوشیار باشید.

8. به دلیل بسته نشدن در مواقع اضطراری و احتمال غرق شدن از شنا در کانال های آبی به خصوص برای کودکان خودداری کنید.

9. مراقبت از کودکان در حین بازی در حاشیه جاده های اصلی و فرعی و جلوگیری و توصیه به عدم حضور ناگهانی در جاده ها به دلیل احتمال وقوع حوادث ترافیکی و رانندگی.

10. پرهیز از فعالیت های خطرناک در کنار ریل های راه آهن به ویژه بازی های کودکانه و پرتاب سنگ در قطار.

11. مراقبت از کودکان در مجاورت استخرها و آبنماهای داخل پارک ها به دلیل احتمال بروز مشکلات ناشی از برق گرفتگی یا وجود اجسام خارجی و مزاحمت هایی مانند لوله و فاضلاب و احتمال آسیب رساندن به کودکان در حین بازی در آب.

12. مراقبت از کودکان در محیط های طبیعی و ناآشنا به دلیل احتمال وقوع حوادث ناشی از وجود حیوانات درنده و گزنده.

هلال احمر در صورت بروز حوادث غیرمترقبه رانندگی و حوادث غیرمترقبه در جاده های برون شهری با شماره اورژانس 112 به صورت 24 ساعته آماده اعزام نیروهای اورژانس است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر"، کلیک کنید.