گروه هفت ادعای واهی علیه ایران مطرح کرد

گروه هفت ادعای واهی علیه ایران مطرح کرد

به گزارش نارنجی در این بیانیه ادعا شده که گروه 7 «بشدت نگران» تصمیم احتمالی ایران برای «انتقال موشک های بالستیک و فناوری مرتبط به روسیه» است.

گروه 7 ادامه داد: «ما از ایران می خواهیم که این کار را انجام ندهد، زیرا این امر به بی ثباتی منطقه می افزاید و نشان دهنده افزایش اساسی حمایت مادی تهران از جنگ روسیه در اوکراین است.»

در این بیانیه آمده است: «ما آماده پاسخگویی سریع و هماهنگ از جمله اقدامات جدید و مهم هستیم.»

به گزارش ایرنا مسکو و تهران پیش از این بارها اتهامات مربوط به ارسال سلاح به روسیه برای استفاده در خاک اوکراین را رد کرده اند.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل روز جمعه چهارم اسفند (به وقت محلی) اعلام کرد: «علیرغم اینکه هیچ محدودیت قانونی برای فروش موشک های بالستیک وجود ندارد، ایران از نظر اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در طول درگیری روسیه و اوکراین برای جلوگیری از دامن زدن به جنگ خودداری کند و این بر اساس پایبندی ایران به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است.»

خبرگزاری انگلیسی رویترز در اوایل این هفته در گزارشی ادعا کرد که ایران تعداد زیادی موشک بالستیک قدرتمند زمین به زمین را به روسیه ارایه کرده است که این امر همکاری نظامی بین دو کشور تحت تحریم های آمریکا را عمیق تر می کند. این ادعا در حالی است که آمریکا هنوز تایید نکرده است که ایران موشک بالستیک به روسیه منتقل کرده باشد.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: «در پاسخ به حمایت مداوم ایران از جنگ بی رحمانه روسیه، در روزهای آینده تحریم های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و در صورت فروش موشک های بالستیک ایران به روسیه، آماده ایم بیشتر از این پیش برویم.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروه هفت ادعای واهی علیه ایران مطرح کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروه هفت ادعای واهی علیه ایران مطرح کرد"، کلیک کنید.