کشف الماس راحت شد – نارنجی

تینا مزدکی: پیدا کردن الماس بسیار دشوار است، اما یک کشف جدید کار را کمی آسان کرده است. تحقیقات نشان داده است که یک جواهر بسیار کم مطالعه شده حاوی سرنخ هایی است که می تواند به ما بگوید که آیا الماس در نزدیکی است یا خیر و می تواند روند یافتن آنها را سرعت بخشد.

آندریا جولیانی، دانشمند ارشد موسسه ژیوشیمی و پترولوژی ETH می گوید: «تولیدکنندگان الماس گاهی می خواهند طلا، مس یا سایر مواد خام را استخراج کنند، زیرا هیچ چیز به اندازه یافتن و استخراج الماس پیچیده نیست. “راستش را بخواهید، هیچ راهی برای تضمین یافتن الماس وجود ندارد.”

یافتن الماس آسان بود

با این حال، انواع علم جالب در جستجوی الماس کشف شده است. ما قبلاً می دانیم که الماس را فقط می توان در جایی یافت که ماده معدنی به نام کیمبرلیت یافت شود، اما این حتی در میانه راه نیست. جولیانی توضیح می دهد که جستجوی کیمبرلیت مانند جستجوی سوزن در انبار کاه است. هنگامی که آن را پیدا کردید، تازه شروع است، و سپس کار سخت برای الماس واقعا شروع می شود.

اکنون به نظر می رسد که ماده معدنی دیگری ممکن است این روند را تسریع کرده باشد، زیرا مشخص شده است که بین الیوین و الماس رابطه وجود دارد. الیوین حدود نیمی از کیمبرلیت را تشکیل می دهد و حاوی مقادیر متفاوتی منیزیم و آهن است. این ترکیب الیوین است که در اینجا مهم است، زیرا الیوین با منیزیم بیشتر از آهن برای معدنچیان الماس خوب به نظر می رسد. برای اینکه الیوین غنی از آهن باشد، مواد مایع باید به گوشته نفوذ کند، ترکیب سنگ را تغییر داده و الماس را در این فرآیند از بین ببرد. الیوین که آهن کم و منیزیم بالایی دارد، تحت فرآیند زمین شناسی موسوم به متاسوماتیسم قرار نگرفته است، به همین دلیل الماس ها تشکیل می شوند و زنده می مانند.

بنابراین اگر چیزی شبیه به این را با محتوای منیزیم بالاتر پیدا کردید، به شما تبریک می گوییم. تو به الماس نزدیکی!

در واقع، تحقیقات آنها نشان می دهد که الماس ها تنها زمانی دست نخورده باقی می مانند که کیمبرلیت ها حاوی بخش هایی از گوشته باشند که در تماس گسترده با مذاب قبلی نبوده اند. نکته مهم در مورد این روش جدید نه تنها این است که ساده تر است، بلکه در نهایت به ما اجازه می دهد تا بفهمیم که چرا و چگونه روش های قدیمی کار می کنند.

منبع: iflscience

58323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف الماس راحت شد – نارنجی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف الماس راحت شد – نارنجی"، کلیک کنید.