کابل: حمله پاکستان به افغانستان عواقب بدی در پی خواهد داشت

کابل: حمله پاکستان به افغانستان عواقب بدی در پی خواهد داشت

سخنگوی طالبان حمله هوایی پاکستان به منطقه ای در این کشور را تایید و آن را محکوم کرد.

به گزارش نارنجی، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی دولت سرپرست افغانستان روز دوشنبه حملات هوایی پاکستان به خوست و پکتیکا را محکوم کرد.

رسانه افغانستانی طلوع نیوز به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد بامداد امروز جنگنده های پاکستانی به منطقه ای در «پکتیکا» حمله هوایی کردند.

این منبع مدعی است در این حمله یک خانه در منطقه «لمن» هدف قرار گرفته و بر اساس اطلاعات اولیه پنج نفر از جمله زنان و کودکان کشته شده اند.

اسکای نیوز هم به نقل از منابع افغانستانی از کشته شدن هشت نفر در این حملات خبر داده است.

روز گذشته ارتش پاکستان اعلام کرد در پی حمله تروریستی به پست سربازان این کشور در وزیرستان شمالی واقع در مرز افغانستان، هفت نظامی کشته شدند. 

مجاهد خطاب به پاکستان گفته است «چنین حملاتی نقض حریم افغانستان است و عواقب بدی در پی خواهد داشت که مهار آن در توان این کشور نخواهد بود».

مقام ارشد طالبان همچنین از دولت جدید پاکستان خواسته «تا روابط 2 کشور را به دلیل اقدام های “بی باکانه” چند ژنرال نظامی برهم نزند و این کشور نباید ناتوان بودنش را به دوش کابل بیندازد».

منابع رسمی پاکستان تاکنون واکنشی به این اخبار نداشته اند. 

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کابل: حمله پاکستان به افغانستان عواقب بدی در پی خواهد داشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کابل: حمله پاکستان به افغانستان عواقب بدی در پی خواهد داشت"، کلیک کنید.