چین: واشنگتن دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد

چین: واشنگتن دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد

سفارت چین در آمریکا با تاکید بر اینکه «ایالات متحده می بایست دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد» خواستار کاهش نقش تسلیحات هسته ای در سیاست های امنیت ملی و جمعی غرب شد.

به گزارش نارنجی، مسیول مطبوعاتی سفارت چین در آمریکا در گفت وگو با خبرگزاری تاس تاکید کرد ایالات متحده باید از تضعیف رژیم بین المللی خلع سلاح هسته ای و عدم اشاعه هسته ای دست بکشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ایالات متحده باید با دقت بیشتری درباره رفتار خود فکر و خود را متعهد به انجام کار درست کند. واشنگتن تضعیف رژیم بین المللی خلع سلاح هسته ای و عدم اشاعه هسته ای را متوقف کند، نقش سلاح های هسته ای را در سیاست های امنیت ملی و جمعی کاهش دهد و مسیولانه برای رفاه جهان عمل کند.

این عضو سفارت پکن در واشنگتن که در واکنش به اظهارات پرانای وادی، دستیار ویژه رییس جمهور ایالات متحده، مدیر ارشد کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم اشاعه در شورای امنیت ملی کاخ سفید این اظهارات را بیان کرده است، همچنین گفت: ایالات متحده در جایگاه دارنده بزرگ ترین و پیشرفته ترین زرادخانه هسته ای جهان قرار دارد. با این وجود، به سیاست هسته ای اولین استفاده می چسبد، استراتژی های بازدارندگی هسته ای را علیه دیگران طراحی می کند و برای ارتقای سه گانه هسته ای خود سرمایه گذاری زیادی کرده است.

وی افزود: این کشور از معاهدات و سازمان های مربوط به کنترل تسلیحات خارج شده، اتحاد هسته ای ناتو را تقویت کرده و همکاری با متحدان خود را در زمینه فناوری های پیشرفته نظامی گسترش داده است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین: واشنگتن دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین: واشنگتن دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد"، کلیک کنید.