وحشت لابی صهیونیسم از رای پارلمان انگلیس به طرح نیم بند حمایت از آتش بس در غزه

وحشت لابی صهیونیسم از رای پارلمان انگلیس به طرح نیم بند حمایت از آتش بس در غزه

به گزارش نارنجی، سویلا برآورمن وزیر کشور سابق انگلیس که آبان ماه گذشته در پی نفرت پراکنی و اظهارات موهن علیه حامیان فلسطین، از دولت ریشی سوناک برکنار شد طی یادداشتی برای نشریه دیلی تلگراف، با ادبیاتی اهانت آمیز نوشت: «روزی که کی یر استارمر (رهبر حزب کارگر) باید از خود جسارت نشان می داد، در برابر اوباش تعظیم و یکپارچگی پارلمان را تضعیف کرد. او مسیول یکی از شرم آورترین روزهای دموکراسی در کشور است و باعث بدنامی مجلس شد. فقط تصور کنید که استارمر به عنوان نخست وزیر چه خواهد کرد.»

ماجرا به رای گیری چهارشنبه گذشته بر می گردد، هنگامی که حزب ملی اسکاتلند با متهم کردن رژیم صهیونیستی به مجازات دسته جمعی فلسطینی ها، طرح حمایت از آتش بس فوری در غزه را به رای گذاشت.

اما پیش از رای گیری، حزب مخالف دولت (کارگر) به رهبری آقای استارمر اصلاحیه ای را ارایه کرد که دست رژیم صهیونیستی را برای تداوم جنگ باز گذاشته می گذارد. در این طرح ادعا شده است که در صورت ادامه مبارزات حماس «نمی توان از اسراییل انتظار داشت جنگ را متوقف کند.»

به گزارش ایرنا، در همین پیوند لیندزی هویل رییس مجلس بر خلاف رویه های معمول اجازه داد که نمایندگان در مورد این پیشنهاد رای گیری کنند. اقدام لیندزی هویل با انتقاد جدی حزب ملی اسکاتلند و شمار چشمگیری از نمایندگان دو حزب کارگر و محافظه کار مواجه شد که به نشان اعتراض صحن مجلس را ترک کردند.

هویل نهایتاً مجبور به ترک جلسه شد هرچند دقایقی بعد بازگشت و از کار خود عذرخواهی کرد. در نهایت قطعنامه ای نه چندان قوی و به نسبت دو پهلو در مورد جنگ غزه تصویب شد. در حقیقت اقدام رییس مجلس عوام باعث شد تا طرح اصلی حزب ملی اسکاتلند بی اثر شود.

اما همین طرح نیم بند اعتراض امثال خانم برآورمن را به همراه داشته است. او حامیان فلسطین را که هم زمان با رای گیری مقابل پارلمان تجمع کردند، «اسلام گرایان پست فطرت» نامید که با تهدید ارزش های دمکراسی، در تمام ابعاد کشور نفوذ کرده اند.

در همین حال لی اندرسون معاون پیشین دبیر حزب حاکم محافظه کار نیز ادعا کرد که اسلام گرایان، افسار صادق خان شهردار لندن را به دست گرفته و کنترل پایتخت را در قبضه خود درآورده اند.

با این حال مقامات دولت لندن این ادعاها را رد کرده و از از تصدیق ادبیات آن فاصله گرفته اند. جیمز کلورلی وزیر کشور انگلیس اظهار داشت که خشم سلف خود (خانم برآورمن) را درک می کند اما رای پارلمان و اعتراضات حامیان فلسطین بخشی از یک روند دمکراسی است.

صادق خان هم با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که اظهارات خانم برآورمن «تلاشی سمی» برای ایجاد شکاف بین جامعه و در خدمت منافع جاه طلبانه اوست.

حامیان فلسطین از آغاز جنگ در غزه چندین تظاهرات گسترده در لندن برگزار کرده و ضمن محکومیت جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، خواستار آتش بس فوری در جنگ شده اند.

رژیم صهیونیستی با حمایت غرب و برای تلافی حملات غافلگیرکننده نیروهای مقاومت، کشتار گسترده ای را در غزه به راه انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای غزه از آغاز جنگ اسراییل در غزه در هفتم اکتبر (15 نارنجی) تاکنون، به 29 هزار و 606 نفر و تعداد زخمی ها نیز به 69 هزار 737 نفر رسیده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وحشت لابی صهیونیسم از رای پارلمان انگلیس به طرح نیم بند حمایت از آتش بس در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وحشت لابی صهیونیسم از رای پارلمان انگلیس به طرح نیم بند حمایت از آتش بس در غزه"، کلیک کنید.