نیویورک تایمز: تل آویو تصور نمی کرد پاسخ ایران به حمله به کنسولگری دمشق تا این اندازه شدید باشد

نیویورک تایمز: تل آویو تصور نمی کرد پاسخ ایران به حمله به کنسولگری دمشق تا این اندازه شدید باشد

به گزارش نارنجی، چندین مقام آمریکایی که پس از حمله اول آوریل رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه در بحث های سطح بالا درگیر بودند و همچنین یک مقام ارشد صهیونیست به نیویورک تایمز گفتند: «اسراییلی ها به شدت اشتباه محاسباتی کرده بودند و فکر می کردند که ایران واکنش شدیدی نشان نخواهد داد.»

به نوشته این روزنامه آمریکایی، مقامات آمریکایی از این که تنها چند دقیقه قبل از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری، به آنها اطلاع داده شده و اهمیت آن اعلام نشده بود، عصبانی بودند.

دو مقام رژیم صهیونیستی به این نشریه گفتند که برنامه های این حمله دو ماه قبل از انجام آن آغاز شد و این طرح سپس در 22 مارس توسط کابینه جنگ این رژیم به تصویب رسید.

به گزارش نارنجی روزنامه نیویوک تایمز همچنین گزارش داد که یک سری اوراق نظامی داخلی را مشاهده کرده است که مربوط به پاسخ های بالقوه تهران می شد و در هیچکدام از آنها حمله ای در مقیاس حملات شنبه و یکشنبه که طی آنها تهران بیش از 300 موشک بالستیک و پهپاد را به سمت اراضی اشغالی فلسطین شلیک کرد، پیش بینی نشده بود.

براساس این گزارش، اطلاعات رژیم صهیونیستی در ابتدا پیش بینی می کرد که ایران حداکثر 10 موشک زمین به زمین به سمت اراضی اشغالی شلیک کند. در این گزارش آمده است که چند روز مانده به حمله، آنها تخمین را به 60 تا 70 موشک زمین به زمین افزایش دادند. نیویورک تایمز می نویسد: این هم یک فرضیه نادرست بود.

نیویورک تایمز نوشت: آمریکا، نزدیک ترین متحد اسراییل با حمله اول آوریل تل آویو غافلگیر شده بود. مقامات به سرعت به جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رییس جمهور بایدن هشدار دادند. جان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی؛ برت مک گورک، هماهنگ کننده بایدن در امور خاورمیانه و دیگران می دیدند که این حمله می تواند عواقب جدی داشته باشد. مقامات ایالات متحده به طور علنی از اسراییل حمایت کردند، اما به طور خصوصی از اینکه اسراییل بدون مشورت با واشنگتن چنین اقدام تهاجمی علیه ایران انجام داد، ابراز خشم کردند.

براساس این گزارش، حتی پس از اینکه مشخص شد که ایران دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد، مقامات آمریکایی و صهیونیست ابتدا فکر کردند که مقیاس پاسخ نسبتا محدود خواهد بود، قبل از اینکه بارها و بارها در ارزیابی خود تجدیدنظر کنند.

ایران روز شنبه در انتقامی قانونی برای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری این کشور در دمشق سوریه که طی آن تعدادی از مستشاران عالی رتبه ایران به شهادت رسیدند، بیش از 300 پهپاد، موشک بالستیک و کروز به سمت اهدافی در سرزمین های اشغالی شلیک کرد.

عملیات «وعده صادق» علاوه بر تخریب مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله پایگاه اطلاعاتی در منطقه «جبل الشیخ» و پایگاه هوایی «نواتیم»، هزینه های هنگفتی نیز برای رژیم صهیونیستی و سامانه های پدافند هوایی آن به همراه داشته است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیویورک تایمز: تل آویو تصور نمی کرد پاسخ ایران به حمله به کنسولگری دمشق تا این اندازه شدید باشد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیویورک تایمز: تل آویو تصور نمی کرد پاسخ ایران به حمله به کنسولگری دمشق تا این اندازه شدید باشد"، کلیک کنید.