نتانیاهو: پیروزی بر حماس بدون عملیات نظامی در رفح ممکن نیست

نتانیاهو: پیروزی بر حماس بدون عملیات نظامی در رفح ممکن نیست

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد بدون انجام عملیات نظامی در شهر رفح غزه، هیچ پیروزی بر جنبش حماس حاصل نخواهد شد و انجام این عملیات قطعی است.

به گزارش نارنجی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه پیش از عزیمت به بیمارستان جهت انجام عمل جراحی در یک نشست خبری حاضر شد.

وی در این نشست خبری مدعی شد ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفا بیش از 200 رزمنده مقاومت از جمله فرماندهان حماس را حذف کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی عصر امروز اطراف بیمارستان الشفا را هدف قرار داد.

نتانیاهو درباره تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی گفت: ما به عملیات خود در لبنان و غزه ادامه خواهیم داد و برای نابودی حماس وارد رفح خواهیم شد. ارتش اسراییل اکنون در حال تخلیه ساکنان شهر رفح است.

وی با بیان اینکه بدون عملیات نظامی در رفح، هیچ گونه پیروزی بر جنبش حماس ممکن نیست، افزود: آمریکا مانع از این کار نخواهد شد ولی ملاحظاتی را روی درخواست آمریکا اعمال خواهیم کرد.

پیش از این واشنگتن طرح جایگزینی را برای حمله زمینی ارتش صهیونیستی به شهر رفح ارایه کرد که براساس آن رفح به طور کامل از بقیه نوار غزه جدا و منزوی شده و نیروهای صهیونیستی عملیات های هدفمند در نقاط خاص براساس اطلاعات نظامی انجام می دهند.

نتانیاهو درباره مذاکرات آتش بس و تبادل اسرا نیز خطاب به خانواده اسرای صهیونیستی تاکید کرد تل آویو مذاکره می کند اما معامله نمی کند.

وی نسبت به بازگرداندن همه اسرای صهیونیستی متعهد شد و گفت: ماهیت عملیات ما شامل فشار نظامی بر حماس و مذاکره است. فشار نظامی و انعطاف در مذاکرات منجر به آزادی اسیران می شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره درخواست شهرک نشینان صهیونیستی برای برگزاری انتخابات زودهنگام گفت: مخالفان من در اشتباه هستند برگزاری انتخابات در شرایط جنگی ممکن نیست و موجب بروز بحران و تعویق فرصت انعقاد قرارداد تبادل اسرا به مدت 6 ماه می شود.

وی افزود درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام بدون دستیابی به اهداف جنگ، بر مذاکرات برای بازگرداندن اسرا تاثیر می گذارد.

نتانیاهو مدعی شد حماس در جریان مذاکرات آتش بس و تبادل اسرا مواضع خود را سخت تر کرده است. این جنبش خواستار لغو کریدور و بازگشت نیروهای خود به شمال است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره درگیری ها با حزب الله لبنان در شمال فلسطین اشغالی هم گفت ترجیح می دهد وضعیت امنیتی شمال را از طریق دیپلماتیک حل کند اما اگر این تلاش ها به نتیجه نرسد، این کار را از راه های دیگر انجام خواهد داد.

از زمان شروع جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی شاهد تبادل آتش میان حزب الله و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است. حزب الله لبنان تاکید کرده است تا زمان پایان توقف جنگ غزه به حملات خود ادامه می دهد.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: پیروزی بر حماس بدون عملیات نظامی در رفح ممکن نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: پیروزی بر حماس بدون عملیات نظامی در رفح ممکن نیست"، کلیک کنید.