نتانیاهو: به بلینکن گفتم هیچ راهی برای شکست حماس بدون ورود به رفح وجود ندارد

نتانیاهو: به بلینکن گفتم هیچ راهی برای شکست حماس بدون ورود به رفح وجود ندارد

به گزارش نارنجی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) در اظهاراتی عنوان کرد در دیدار با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد هیچ راهی برای شکست دادن حماس بدون ورود به رفح و حذف بقیه تیپ های مقاومت در آنجا وجود ندارد.

نتانیاهو ضمن اذعان تلویحی به همدستی آمریکا با رژیم صهیونیستی در نسل کشی غزه افزود: «در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا، از او به دلیل حضور واشنگتن در کنار اسراییل طی پنج ماه گذشته تقدیر و تشکر کردم.»

او ادامه داد: «من به بلینکن گفتم که ما نیاز به تخلیه غیرنظامیان از مناطق جنگی و توجه به نیازهای بشردوستانه را درک می کنیم.»

به گزارش نارنجی، این در حالی است سامح شکری وزیر امور خارجه مصر پس از دیدار با همتای آمریکایی اش گفت: «اسراییل نباید هیچ عملیات نظامی در شهر رفح که جمعیت زیادی از آوارگان در آنجا حضور دارند، انجام دهد.»

سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر روز پنجشنبه در سخنانی پس از دیدار با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، عنوان کرد: «محور گفت وگوها اوضاع جاری در غزه، آتش بس، افزایش میزان کمک های ارسالی به غزه و آزادی اسرا بود.»

وزیر خارجه مصر خاطرنشان کرد: «ما قاطعانه مخالف کوچاندن فلسطینیان به خارج از اراضی خودشان هستیم و باید ساز و کارهایی برای تحقق این اهداف ایجاد کنیم.»

سامح شکری همچنین گفت: «با وضعیت بی سابقه ای مواجه هستیم و اکثریت فلسطینیان در غزه و کرانه باختری نگران موضوع کوچاندن فلسطینیان یا نابودی قضیه فلسطین هستند.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: به بلینکن گفتم هیچ راهی برای شکست حماس بدون ورود به رفح وجود ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: به بلینکن گفتم هیچ راهی برای شکست حماس بدون ورود به رفح وجود ندارد"، کلیک کنید.