نتانیاهو: «با یا بدون توافق» به رفح حمله می کنیم

نتانیاهو: «با یا بدون توافق» به رفح حمله می کنیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد تغییری در اهداف جنگ ایجاد نشده است و این رژیم حل و فصلی را درباره رفح نمی پذیرد.

به گزارش نارنجی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خانواده های اسرای صهیونیست که توسط حماس در غزه به اسارت گرفته شدند، گفت: تغییری در اهداف جنگ ایجاد نشده است و ما هرگز حل و فصلی را درباره رفح نمی پذیریم.

طبق گزارش الجزیره، نتانیاهو گفت: احتمال رسیدن به معامله تبادل اسرا اندک است. ما عقب نشینی کامل از نوار غزه را قبول نمی کنیم و تسلیم حماس نمی شویم. توقف جنگ قبل از نابودی گردان های حماس در رفح ممکن نیست.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد: چه درباره آتش بس و تبادل اسرا توافق کنیم و چه نکنیم نیروهای ما برای ریشه کن کردن حماس وارد رفح خواهند شد. این ایده که ما جنگ را قبل از دستیابی به همه اهداف خود پایان خواهیم داد، غیرقابل قبول است. ما وارد رفح می شویم و تمام گردان های حماس را با توافق یا بدون توافق در آنجا نابود می کنیم تا به پیروزی کامل برسیم.»

وی افزود: ما خارج کردن فلسطینی ها از رفح را در راستای آمادگی برای عملیات قریب الوقوع در آنجا آغاز کردیم.

نتانیاهو گفت: ما 200 هزار نفر را به دلیل نگرانی های ایجاد شده درخصوص عملیات زمینی ارتش از رفح خارج کردیم. ما خواسته های حماس درباره توقف جنگ و آزادی کسانی که اسراییلی ها را کشته اند، نمی پذیریم.

پیش از این یسراییل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود رژیم صهیونیستی در صورت لزوم عملیات نظامی در شهر رفح واقع در جنوب غزه را به منظور دستیابی به توافق درباره تبادل اسرا متوقف خواهد کرد.

این درحالی است که بنیامین نتانیاهو، با افزایش فشارهای بین المللی در مخالفت با حمله به این شهر، که در شرایط انسانی فاجعه بار به یک اردوگاه بزرگ پناهجویان تبدیل شده است، 2 تاریخ برنامه ریزی شده برای حمله به شهر رفح را لغو کرده است.

این امر بر اساس آنچه رادیو عمومی اسراییل (کان – ریشت بت) امروز گزارش داد، بیان شد و این رادیو اشاره کرد که این امر همزمان با تلاش میانجی ها برای دستیابی به توافقی جدید در مورد آتش بس موقت در غزه مرتبط با معامله تبادل اسیران با جنبش حماس است.

در این گزارش آمده است که انتظارات حاکی از آن است که شکست دور کنونی مذاکرات منجر به آغاز عملیات رفح به زودی خواهد شد.

بر اساس آنچه که صبح امروز توسط شرکت رادیو و تلویزیون اسراییل «کان 11» گزارش شده است، یک مقام ارشد اسراییلی تاکید کرد که تل آویو در حال حاضر تصمیم گرفته است که مذاکره کنندگان خود را برای شرکت در گفت وگوهای میانجیگران در قاهره، پایتخت مصر، اعزام نکند. براساس این گزارش، دولت اسراییل تصمیم گرفته است تا قبل از اتخاذ تصمیم نهایی در این زمینه منتظر پاسخ نهایی حماس به پیشنهادش باشد.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: «با یا بدون توافق» به رفح حمله می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: «با یا بدون توافق» به رفح حمله می کنیم"، کلیک کنید.