ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می کند

ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می کند

به گزارش نارنجی، «رادوسلاو سیکورسکی» وزیر امورخارجه لهستان شامگاه پنج شنبه پس از نشست دیپلمات های ارشد ناتو در بروکسل گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یک دفتر نمایندگی برای حمایت از اوکراین ایجاد خواهد کرد.

وزارت امورخارجه لهستان در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به نقل از سیکورسکی نوشت: ما تصمیم گرفته ایم که در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد کنیم. این به معنای ورود ما به جنگ نیست، بلکه از این طریق می توانیم از قابلیت های هماهنگی، آموزشی و برنامه ریزی ناتو به شیوه بهتری برای حمایت از اوکراین استفاده کنیم.

به گزارش نارنجی، بنابر گزارش خبرگزاری تاس، وزیر امور خارجه لهستان پیش از این نیز از برنامه ریزی برای ایجاد چنین ماموریتی قبل از نشست بروکسل خبر داده بود. او تاکید کرده بود که این دفتر نمایندگی در نبرد در اوکراین شرکت نخواهد کرد.

«امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه اواخر فوریه گفت که حدود 20 کشور غربی که در نشست اخیر پاریس درباره کمک های بیشتر به کی یف شرکت کردند، درباره امکان اعزام نیروهای زمینی به اوکراین بحث کرده اند. به گفته ماکرون، اجماع بر سر این موضوع حاصل نشده است اما چنین احتمالی در آینده قابل رد نیست.

پس از این نشست، اکثر کشورهایی که در آن شرکت کردند، از جمله لهستان اعلام کردند که هیچ برنامه ای برای اعزام نیرو به اوکراین ندارند و با ایده دخالت مستقیم در عملیات نظامی علیه روسیه مخالفند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناتو دفتر نمایندگی در اوکراین ایجاد می کند"، کلیک کنید.