مسکو: جنگ ترکیبی با روسیه به قیمت تحقیر آمریکا تمام می شود

با یادآوری تجربه ویتنام

مسکو: جنگ ترکیبی با روسیه به قیمت تحقیر آمریکا تمام می شود

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با یادآوری جنگ ویتنام، به آمریکا هشدار داد که در جنگ ترکیبی علیه مسکو که در آن جان اوکراینی ها را وجه المصالحه قرار داده است، چیزی جز تحقیر عایدش نمی شود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نارنجی، روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد که بسته 60.84 میلیارد دلاری کمک های نظامی آمریکا به اوکراین حاکی از آن است که واشینگتن هرچه عمیق تر در آتش جنگ ترکیبی (هیبریدی) با روسیه می دمد- نبردی که به باور مسکو همانند جنگ های ویتنام و افغانستان، به شدیدترین شکل ممکن با تحقیر ایالات متحده به اتمام خواهد رسید.

از زمان بحران موشکی کوبا در سال 1962، حمله روسیه به اوکراین که نقطه آغاز آن سال 2022 بود، بدترین بحران حاکم بر روابط مسکو و بلوک غرب تلقی می شود.

به رغم مخالفت جمهوری خواهان دوآتشه، طیف میانه رو حزب جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با دموکرات ها متحد شدند تا به این ترتیب، بسته کمک 95 میلیارد دلاری به اوکراین، اسراییل و تایوان راه خود را برای تایید نهایی به میز رییس جمهور آمریکا باز کند.

در واکنش به این اقدام، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: به نظر می آید که آمریکا می خواهد اوکراین تا نفر آخر بجنگد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز با اشاره به بلاعوض نبودن کمک های واشینگتن، هشدار داد که این اقدام «آمریکا را بیش از پیش ثروتمند و اوکراین را ورشکسته تر خواهد کرد».

اما «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در واکنش به این کمک، ضمن قدردانی از هر دو حزب کنگره آمریکا، از «مایک جانسون» سخنگوی مجلس نمایندگان، قدردانی ویژه کرد و در «ایکس» نوشت که این تصمیم جانسون «تاریخ را در مسیر درست حفظ کرد.»

مخالفان بسته کمکی آمریکا به اوکراین، به ویژه جمهوری خواهان راست گرا، عقیده دارند که ایالات متحده باید روی مشکلات داخلی تمرکز کرده و به امنیت مرز ها و بدهی این کشور بپردازد.

همچنین مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی که تا حدودی شکاف های موجود میان نمایندگانش در زمینه حمایت قاطع از اسراییل را نمایان کرد، 26 میلیارد دلار را برای کمک به اسراییل (شامل 9.1 میلیارد دلار جهت امور بشردوستانه) در نظر گرفته است.

در حالی که کمک به اوکراین نتوانست حمایت اکثریت را در میان جمهوری خواهان به دست آورد، این گروهی از دموکرات های مترقی بودند که با دادن رای منفی به لایحه کمک به اسراییل، خواستار پایان یافتن جنگ غزه و جان باختن غیرنظامیان شدند.

با این حال، بایدن با اشاره به اقدام نظامی جمهوری اسلامی علیه رژیم صهیونیستی، در بیانیه ای مدعی شد: «از آنجا که اسراییل با حملات بی سابقه ای از سوی ایران، و اوکراین با بمباران مداوم روسیه مواجه است، این اقدام (تصویب کمک) با قید فوریت شدید انجام شد.»

بسته آمریکا شامل 17 میلیارد دلار کمک نظامی به اسراییل و حدود 9 میلیارد دلار کمک بشردوستانه به غزه و سایر مناطق جنگ زده است.

بنابر گزارش روزنامه «تایمز اسراییل»، از این 17 میلیارد دلار، حدود 5، 2 میلیارد دلار صرف تکمیل و توسعه سیستم دفاع موشکی اسراییل خواهد شد. 3 , 5 میلیارد دلار صرف خرید سیستم های تسلیحاتی پیشرفته می شود. 1 میلیارد دلار برای افزایش تولید تسلیحات، 4 , 4 میلیارد دلار برای سایر تجهیزات دفاعی و خدمات ارایه شده به اسراییل و حدود 2، 4 میلیارد دلار نیز در عملیات ایالات متحده در غزه هزینه خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: جنگ ترکیبی با روسیه به قیمت تحقیر آمریکا تمام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: جنگ ترکیبی با روسیه به قیمت تحقیر آمریکا تمام می شود"، کلیک کنید.