مسعود پزشکیان: شنبه رسما کاندیدای انتخابات می شوم/ اولویتم برادری با کشورهای عربی و اسلامی است

مسعود پزشکیان: شنبه رسما کاندیدای انتخابات می شوم/ اولویتم برادری با کشورهای عربی و اسلامی است

نماینده اصلاح طلب مجلس امروز (جمعه) از تصمیم قطعی خود برای تبث نام در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش نارنجی، «مسعود پزشکیان» در گفت وگو با روزنامه «العربی الجدید» اعلام کرد که فردا (شنبه) برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به مقر وزارت کشور می رود.

پزشکیان در این باره اعلام کرد که تصمیم به رقابت برای تصدی پست ریاست جمهوری گرفته است.

 وی دلیل اتخاذ این تصمیم را درخواست اصلاح طلبان، مردم، نخبگان و محافل و همچنین دستیابی به مشارکت بیشتر مردمی از طریق حضور جریان های مختلف سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران اعلام کرد.

پزشکیان در خصوص برنامه و اولویت های خود در سیاست خارجی نیز گفت، بر اساس آنچه که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده، سیاست خارجی وی برقراری ارتباط با تمام دنیا بجز رژیم صهیونیستی بر اساس اصول عزت، عقل و منافع کشور است.

وی افزود: اگر بخواهیم بر اساس این سیاست کار کنیم باید رفتارمان با همه مناسب باشد و بر اساس عزت و منافع با همه ارتباط خوبی برقرار کنیم.

پزشکیان اضافه کرد: هر چه روابط خارجی را بهتر کنیم به سیاست مذکور نزدیک تر می شویم، اما هر چه تنش ها بیشتر شود از آن دور می شویم و وضعیت بدتر می شود.

نماینده اصلاح طلب مجلس در ادامه تاکید کرد که اولویت وی برادری و هماهنگی با کشورهای عربی و اسلامی و رسیدن به یک زبان مشترک با آنها و سپس با سایر کشورهای جهان است.

با توجه به برگزاری زودهنگام انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی، این روزها شاهد افزایش فعالیت های انتخاباتی احزاب و گروههای سیاسی و انتشار اخبار مرتبط با این رویداد هستیم.

به گزارش نارنجی، در جلسه سران قوا که بعد از ظهر 31 اردیبهشت به میزبانی معاون اول رییس جمهور و با حضور رییس قوه قضاییه و رییس مجلس شورای اسلامی در محل ساختمان دولت برگزار شد، زمانبندی فرایند انتخابات و روند برگزاری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با توجه به توافق اولیه شورای نگهبان، انتخابات برای تعیین رییس جمهور جدید در تاریخ 8 تیرماه 1403 برگزار شود.

بر اساس تقویم مصوب انتخابات، ثبت نام از داوطلبان در روزهای 10 تا 14 خرداد و بررسی صلاحیت ها در روزهای 15 تا 21 خرداد انجام می شود. در روز 22 خرداد اسامی داوطلبان نهایی اعلام خواهد شد. از 23 خرداد تا 6 تیر تبلیغات انجام خواهد شد. روز 7 تیر تبلیغات ممنوع است و در روز 8 تیر، انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود. اگر انتخابات به مرحله دوم کشیده شود، 15 تیر مرحله دوم انتخابات برگزار می شود.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسعود پزشکیان: شنبه رسما کاندیدای انتخابات می شوم/ اولویتم برادری با کشورهای عربی و اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسعود پزشکیان: شنبه رسما کاندیدای انتخابات می شوم/ اولویتم برادری با کشورهای عربی و اسلامی است"، کلیک کنید.