مجرم شناخته شدن ترامپ مانع حضور او در انتخابات نیست

مجرم شناخته شدن ترامپ مانع حضور او در انتخابات نیست

به گزارش نارنجی هیات منصفه دادگاه نیویورک پنج شنبه گذشته به اتفاق آرا دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در پرونده جعل اسناد با هدف کتمان پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های مستهجن پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2016 مجرم شناخت؛ ترامپ در تمام 34 فقره این پرونده مجرم شناخته شد. این نخستین بار است که یکی از روسای جمهور آمریکا به ارتکاب به جرمی محکوم می شود.

هیات منصفه پس از صدور رای، منحل می شود، سپس پرونده وارد مرحله صدور حکم می شود، فرآیندی که عمدتاً تحت نظارت قاضی «خوان مرچان» قاضی پرونده انجام می شود. قاضی، تاریخ صدور رسمی حکم ترامپ را 11 جولای (21 تیر) تعیین کرده است. دراین فاصله وکلای ترامپ و دادستان ها می توانند مستندات حقوقی خود را در ارتباط با مجازات متناسبی که می تواند به قاضی توصیه کنند به دادگاه ارایه دهند.

آیا ترامپ می تواند همچنان نامزد انتخابات ریاست جمهوری باشد؟

به گزارش نارنجی، هر چند وکلای ترامپ ممکن است سعی کنند تاریخ صدور حکم او را عقب تر بیندازند (حتی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 5 نوامبر)، اما به گزارش وب سایت شبکه سی ان ان حتی اگر ترامپ به زندان هم محکوم شود، همچنان می تواند به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات حضور داشته باشد و به کاخ سفید راه یابد، چون قانون اساسی آمریکا تنها سه شرطِ «شهروند آمریکابودن، داشتن بالای 35 سال سن، و حداقل 14 سال زندگی در خاک آمریکا» را برای نامزد انتخابات ریاست جمهوری تعیین کرده است.

افزون بر این آن گونه که خبرگزاری رویترز نوشته برای افرادی که در ایالت نیویورک به جرم جعل اسناد تجاری متهم می شوند، جریمه زندان به ندرت در نظر گرفته می شود. اندرو وین اشتاین، وکیل مدافع نیویورکی که در سال 2009 وکالت فردی با اتهام مشابه را برعهده داشت، گفت: معمولاً این قبیل پرونده ها، جزو مواردی نیست که انتظار داشته باشید یک مجرم دولتی بدون سابقه کیفری حکم زندان دریافت کند.

براساس مقررات، جرم جعل اسناد تجاری می تواند حداکثر چهار سال حبس در پی داشته باشد. 6 کارشناس حقوقی از جمله وکلای مدافع و دادستان های اسبق آمریکایی، به رویترز گفته اند که در نیویورک به ندرت پیش آمده است فردی همچون ترامپ بدون سابقه کیفری، برای جرمی همچون جعل اسناد تجاری، به زندان محکوم شود و معمولاً برای چنین جرایمی حکم جزای نقدی بریده می شود. هرچند به گفته آنها، چنین حکمی غیرممکن نیست و زود است که بخواهیم درباره مجازات ترامپ صحبت کنیم.

قاضی مرچان برای تصمیم گیری درباره مجازات ترامپ، احتمالاً شدت و درجه حساسیت اتهامات را به دلیل ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مد نظر قرار خواهد داد. همچنین تصمیم ترامپ مبنی بر عدم اقرار به جرم، در تصمیم وی تاثیرگذار خواهد بود. ترامپ به 34 فقره اتهام اقرار نکرده و تاکید کرده که با شاکی پرونده هیچ رابطه جنسی نداشته است!

ترامپ در واکنش به این حکم گفته «این محاکمه فاسد و شرم آور بود. رای واقعی را مردم آمریکا در پنجم نوامبر می دهند. و ما همچنان تا لحظه آخر خواهیم جنگید و پیروز خواهیم شد.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجرم شناخته شدن ترامپ مانع حضور او در انتخابات نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجرم شناخته شدن ترامپ مانع حضور او در انتخابات نیست"، کلیک کنید.