لهستان: نباید احتمال اعزام نیرو به اوکراین را رد کنیم

لهستان: نباید احتمال اعزام نیرو به اوکراین را رد کنیم

وزیر امور خارجه لهستان گفت کشورش نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند، چراکه کی یف برای دفع پیشروی های روسیه تلاش می کند.

به گزارش نارنجی، «رادوسواف شیکورسکی» وزیر امور خارجه لهستان در مصاحبه ای که امروز (سه شنبه) منتشر شد، خاطر نشان کرد که لهستان نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند اما او مشخص نکرد که سربازان کشورش در این میان چه نقشی دارند.

در حالی که متحدان اوکراین در ناتو متعهد شده اند تا هر زمانی که برای مقابله با روسیه لازم است، پول و سلاح به اوکراین عرضه کنند، آنها به طور کلی امکان اعزام سرباز به این کشور را رد کرده اند.

شیکورسکی در پاسخ به این سوال که آیا لهستان آماده اعزام نیرو به اوکراین است، گفت: نباید آن را رد کنیم. باید بگذاریم پوتین (رییس جمهور روسیه) در مورد اهدافمان حدس بزند.

امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه پیشتر در کنفرانسی در پاریس در اواخر فوریه درباره احتمال اعزام نیرو به اوکراین صحبت و پیشنهاد کرد که یکی از زمینه هایی که نیروهای غربی می توانند به آن کمک کنند، آموزش اوکراینی ها در اوکراین است.

شیکورسکی خود نیز قبلا گفته بود که حضور نیروهای ناتو در اوکراین «غیر قابل تصور نیست.»

در همین حال فرمانده ارشد اوکراین روز دوشنبه گفت اسنادی را امضا کرده است که به مربیان نظامی فرانسوی اجازه می دهد به زودی از مراکز آموزشی اوکراین بازدید کنند.

روسیه پس از شکست ضد حمله سال 2023 کی یف دستاوردهایی را در نبرد با اوکراین کسب کرده است، این در حالی است که نیروهای اوکراینی به دلیل تاخیر در تامین تسلیحات و مهمات با مشکل مواجه هستند.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لهستان: نباید احتمال اعزام نیرو به اوکراین را رد کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لهستان: نباید احتمال اعزام نیرو به اوکراین را رد کنیم"، کلیک کنید.