فلسطین: باید کشتار و ویرانگری در غزه پایان یابد

فلسطین: باید کشتار و ویرانگری در غزه پایان یابد

مجمع عمومی سازمان ملل امشب (دوشنبه) درباره وضعیت مردم غزه تشکیل جلسه داد و نماینده فلسطین در سازمان ملل بر لزوم پایان کشتار مردم غزه تاکید کرد.

به گزارش نارنجی، رییس مجمع عمومی سازمان ملل در این جلسه گفت از کشته و مجروح شدن صدها نفر در حین ارایه کمک های غذایی در غزه دچار وحشت شده است و وضعیت مردم غزه وحشتناک، بی رحمانه و شرم آور است.

«ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل هم گفت باید کشتار و ویرانگری در غزه پایان یابد.

وی تاکید کرد فلسطین و ملت فلسطین آزاد خواهند شد و تنها در این صورت صلح حاکم خواهد شد و همه می توانند از آن لذت ببرند.

منصور گفت: نسل کشی در فلسطین به این دلیل رخ می دهد که عاملان آن احساس می کنند از پاسخگویی مصون هستند. مصونیت اسراییل باید پایان یابد و جایز نیست که در میان ما بنشیند در حالی که به سازمان ملل حمله می کند و همه را تحقیر می کند.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هم مدعی شد هیچ کدام از آژانس های سازمان ملل حماس را محکوم نکرده اند و سازمان ملل تنها برای دفاع از یک سازمان تروریستی تشکیل جلسه می دهد.

وی در ادامه ادعا کرد سازمان ملل در جنایات علیه رژیم صهیونیستی دست دارد و از این سازمان و شورای امنیت خواست جنبش حماس را محکوم کند.

نماینده رژیم صهیونیستی مدعی شد هرگونه آتش بس در نوار غزه فرصتی برای حماس فراهم خواهد کرد که به اقدامات خود ادامه دهد.

وی در ادامه اظهارات خود ادعا کرد کارمندان آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در غزه کودکان صهیونیستی را می دزدند.

این نماینده صهیونیستی با این ادعا که  12 درصد از کل کارکنان سازمان های  بین المللی در نوار غزه در «جنایات» حماس مشارکت دارند، گفت آنروا در آینده مانند قبل از 7 اکتبر در نوار غزه کار نخواهد کرد و تامین مالی ابن نهاد باید متوقف شود.

نماینده قطر در سازمان ملل هم ضمن ابراز تاسف از شکست شورای امنیت در تصویب قطعنامه آتش بس فوری در غزه، این شورا را مسوول عدم توقف تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه دانست.

وی گفت: با شدیدترین عبارات تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره انجام عملیات زمینی در شهر رفح واقع در جنوب غزه را محکوم می کنیم.

این نماینده قطری همچنین حمله هدفمند رژیم صهیونیستی به آنروا را محکوم کرد.

گروه عربی نیز در این جلسه از شورای امنیت خواست حفاظت از غیرنظامیان غزه و انتقال کمک های انسانی به این باریکه را تضمین کند.

این گروه بر نقش محوری آنروا تاکید کرده و از کشورهایی که کمک های خود به این آژانس را تعلیق کرده اند، خواست از تصمیم خود برگردند.

گروه عربی نسبت به هرگونه حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح هشدار داد و خواستار مقابله با طرح های رژیم درباره این موضوع شد.

این گروه تصریح کرد باید رژیم صهیونیستی تحریم شود چرا که این رژیم فراتر از قانون نیست. تل آویو و کشورهای منطقه از امنیت و صلح برخوردار نخواهند شد مگر اینکه فلسطینی ها از آن برخوردار شوند.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فلسطین: باید کشتار و ویرانگری در غزه پایان یابد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فلسطین: باید کشتار و ویرانگری در غزه پایان یابد"، کلیک کنید.