فرمانده سابق صهیونیست: اسراییل در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد

فرمانده سابق صهیونیست: اسراییل در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد

فرمانده سابق منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد «اسراییل از جهت نظامی و غیرنظامی در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد».

به گزارش نارنجی، نگرانی شهرک نشینان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی همزمان با تشدید عملیات های نظامی حزب الله افزایش یافته است؛ به این دلیل که معتقدند هیچ برنامه ای برای بازگشت آن ها و راهکاری سیاسی برای مصالحه با حزب الله وجود ندارد.

 ژنرال «یاییر گولان» فرمانده سابق منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی در رابطه با تخلیله شهرک های شمال فلسطین اشغالی در پی آغاز جنگ غزه و آوارگی شهرک نشینان گفت: «افقی مشخص برای حل بحران شهرک های شمالی اراضی اشغالی وجود ندارد. این شرایطی غیر قابل تحمل است».

وی افزود: «یک مساله استراتژیک و اصولی وجود دارد و آن اینکه آیا اسراییل می خواهد به سمت جنگ همه جانبه در شمال علیه حزب الله حرکت کند یا می خواهد در این جبهه آرامش برقرار شود، این با قدرت ارتش ارتباط دارد چون آغاز هر جنگی در شمال کوتاه مدت نخواهد بود».

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این ژنرال صهیونیست کابینه نتانیاهو را به بی توجهی به شرایط جبهه شمالی به ویژه وضعیت ساکنان تخلیه شده این منطقه متهم کرد و گفت: «اسراییل از جهت نظامی و غیرنظامی در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد».

گولان تاکید کرد اگر به جای نتانیاهو بود برای برقراری آرامش در جنوب تلاش می کرد که نتیجه طبیعی چنین اقدامی برقراری آرامش در جبهه شمالی است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمانده سابق صهیونیست: اسراییل در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمانده سابق صهیونیست: اسراییل در شرایط نامطلوب استراتژیک قرار دارد"، کلیک کنید.