عمل بلفاروپلاستی برای چه سنی مناسب است؟

حداقل سن برای بلفاروپلاستی یا به عبارتی دیگر داشتن شرایط سنی مناسب، یکی از معیارهای عمل بلفاروپلاستی می­باشد. اما از آن جایی که همه ی انسان ها، همواره به دنبال زیبایی و زیباتر دیده شدن هستند، ممکن است در هر سنی به دنبال عمل­ های زیبایی باشند. یکی از اجزای صورت که به شدت بر روی زیبایی تاثیرگذار می باشد، چشم ها می باشند. به همین دلیل، زیبایی چشم ها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از روش ها برای زیبایی چشم ها، عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک بالا می باشد. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که عمل های زیبایی برای سنین خاصی مناسب می باشند. ما در این مقاله قصد بر این داریم تا در مورد حداقل سن برای و دیگر محدودیت های این عمل بپردازیم. پس تا انتها برای پاسخ به سوالات متداولی که ممکن است برای شما پیش بیاید، با ما همراه باشید.

حداقل سن مناسب برای بلفاروپلاستی چقدر است؟

اکثر افرادی که به دنبال عمل زیبایی پلک و همچنین برطرف کردن افتادگی و پف پلک ها با استفاده از عمل بلفاروپلاستی هستند، در رده ی سنی 30 سال می باشند. اما به طور دقیق نمی توان حداقل سن برای بلفاروپلاستی را تعیین کرد. چرا که گاهی افراد به دلیل مشکلات ارثی و یا دیگر مشکلات در دید خود، تصمیم به انجام جراحی پلک در سن های پایین تر می گیرند. به طور کلی می توان گفت که می بایست فرد متقاضی عمل بلفاروپلاستی، حداقل سن 35 سال را داشته باشد. به این علت که در سن 35 سالگی، تغییرات نامطلوبی در پلک ها به وجود می آید. اما همانطور که گفته شد، استثناهایی وجود دارد که در سن کمتر به دلیل مشکلات ارثی یا مشکلات بینایی، این عمل را انجام می دهند.

انجام بلفاروپلاستی برای چه کسانی ممنوع است؟

همانند دیگر عمل ها، عمل بلفاروپلاستی نیز برای برخی از افراد ممنوع است و نباید این عمل را انجام بدهند. در واقع همانند حداقل سن برای بلفاروپلاستی، محدودیت های دیگری نیز برای این عمل وجود دارد. انجام این نوع عمل، برای چه دسته از افرادی که ممنوعیت دارد را در ذیل برای شما عزیزان، آورده­ ایم؛

  • افرادی که دارای بیماری های خاص هستند. این افراد می بایست پیش از عمل، با پزشک متخصص، در مورد وضعیت خود صحبت کنند. به این علت که برخی از بیماری ها، خطرات بسیاری برای پلک ها و چشم به همراه خواهند داشت. همچنین امکان تشدید خونریزی در حین عمل نیز می شود.
  • افرادی که دچار بیماریهای چشمی مانند تیروئید چشمی، خشکی چشم، فشار چشم و .. می باشند، انجام این عمل برای آن ها خطرناک می باشد.
  • افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، بیماری های سیستم ایمنی ، دیابت و … باید از انجام این عمل خودداری نمایند.
  • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند و قطع آن نیز برای آن ها ممکن نیست، بهتر است جوانب احتیاط را در انجام این عمل رعایت نمایند.
  • افرادی که در اطراف چشم خود، خالکوبی و تاتوی مکرر انجام داده اند، این عمل برای آن ها نیز خطرناک به شمار می آید.

انجام بلفاروپلاستی در سن کم

انجام عمل بلفاروپلاستی، بستگی به نوع مشکل دارد که در چه سنی انجام شود. گاهی این عمل در سن کمتر از 20 سالگی نیز انجام می شود و حتی تا بالای 80 سالگی نیز امکان پذیر است. در سنین کم، به علت مشکلات مادرزادی انجام می شود. برخی مشکلات ناشی از پیری نیز در سنین بالاتر، عمل بلفاروپلاستی را به همراه دارد. به طور کلی این عمل، مناسب افرادی می باشد که از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشند. اما این موضوع سبب نمی شود که دیگر افراد نتوانند این عمل را انجام دهند. در واقع هر فردی که سلامت عمومی کافی داشته باشد و علائم افزایش سن، علائم پیری و … روی پلک های شخص پدیدار شود، می تواند این عمل را انجام دهد. این علائم می تواند شامل افتادگی پوست پلک، چین و چروک اطراف چشم، پف اطراف چشم، گودی زیر چشم، چربی اضافه در اطراف چشم و …. باشد. پس بنابراین نمی توان به طور کلی حداقل سن برای بلفاروپلاستی را تعیین کرد. افرادی که به علت افتادگی پلک، در دید خود مشکل دارند نیز می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. حتی به دلیل این مشکلات، ممکن است فردی در سن 20 سالگی این عمل را انجام دهد. البته انجام این عمل با صلاح دید پزشک متخصص برای فرد مراجعه کننده، انجام می شود.

عمل بلفاروپلاستی برای چه سنی مناسب است؟

سوالات متداول

بلفاروپلاستی چه نوع عملی است؟

نوعی عمل جراحی پلاستیک می باشد که در در اطراف چشم و ناحیه ی پلک ها انجام می شود. به این عمل، لیفت پلک نیز گفته می شود. هدف از انجام بلفاروپلاستی نیز درمان افتادگی پلک، اختلال و کم شدن میدان دید، چین و چروک اطراف چشم، پف پلک ها و … می باشد.

حداقل سن برای بلفاروپلاستی چه سنی می باشد؟

بهتر است این عمل در سنین 35 به بالا انجام شود. چرا که این سن، پلک ها دچار تغییرات زیادی می شوند.

آیا عمل بلفاروپلاستی در سنین کم امکان پذیر است؟

گاهی به دلیل مشکلات مادر زادی و یا مشکلاتی که سبب می شود میدان دید کمتر شود، عمل بلفاروپلاستی در سنین کم و با توجه به صلاح دید پزشک انجام می شود.

علت افتادگی پلک چه چیزهایی می باشد؟

افزایش سن، بیماری های کلیوی، بیماری های کبدی، مشکلات مربوط به تیروئید و …

آیا نتیجه ی عمل بلفاروپلاستی دائمی می باشد؟

دائمی بودن این عمل، تنها وابسته به یک عامل نیست، بلکه بستگی به عوامل مختلفی دارد. البته نتایج ناشی از بلفاروپلاستی، از نتایج دائمی به شمار می روند. اما نتیجه ی این عمل، در هیچ شخصی باقی نمانده و با افزایش سن، به مرور از بین خواهد رفت. گفتنی است راه هایی وجود دارد که با انجام آن ها می توان طول عمر این نتایج را افزایش داد. برای اطلاعات بیشتر درمورد عمل بلفاروپلاستی به مقاله (دوره نقاهت بلفاروپلاستی) سر بزنید.

کلام آخر

ما در این مقاله به بحث و بررسی در مورد حداقل سن برای بلفاروپلاستی پرداختیم. چرا که همه ی افراد به دنبال زیبایی می باشند. از آن جایی که چشم ها در زیبایی بسیار تاثیر گذار می باشند، بسیاری از افراد به دنبال زیباتر دیده شدن آن می باشند. همچنین بیان کردیم که ممکن است عمل بلفاروپلاستی در سنین کم نیز به علل مختلف مانند مشکلات مادر زادی یا افتادگی پلک که موجب کاهش دامنه ی دید می شود، انجام شود. امیدواریم با خواندن مطالب فوق، سوالات خود را در مورد سنینی که عمل بلفارولاستی انجام می شود یافته باشید.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عمل بلفاروپلاستی برای چه سنی مناسب است؟" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عمل بلفاروپلاستی برای چه سنی مناسب است؟"، کلیک کنید.