سازمان جهانی بهداشت: خسارات وارد آمده به بیمارستان های غزه فاجعه بار است

سازمان جهانی بهداشت: خسارات وارد آمده به بیمارستان های غزه فاجعه بار است

رییس سازمان جهانی بهداشت میزان خسارات وارد آمده به بیمارستان های نوار غزه را فاجعه بار دانست و بر لزوم حمایت از آنها و جلوگیری از حمله به آنها تاکید کرد.

به گزارش نارنجی، «تدروس ادهانوم گبریسوس» رییس سازمان جهانی بهداشت در حساب شخصی خود در پلتفرم «ایکس»  چند عکس از شرکای این سازمان را در حال انجام ماموریت دیگری در شمال نوار غزه به اشتراک گذاشت که برای ارزیابی ظرفیت های موجود، وارد مرکز پزشکی جمعیت امداد پزشکی فلسطین و بیمارستان الشفا و بیمارستان اندونزی شدند.

گبریسوس در ادامه نیز تاکید کرد که عملیات بیرون آوردن اجساد در بیمارستان الشفا هنوز ادامه دارد و کادر پزشکی در حال پاکسازی بخش اورژانس هستند، همچنین تخت های سوخته جمع آوری شدند اما ایمنی سازه باقی مانده به ارزیابی مهندسی جامع نیاز دارد.

او ادامه داد: اما بیمارستان اندونزی خالی است و کار بازسازی جهت راه اندازی دوباره آن ادامه دارد.

رییس سازمان جهانی بهداشت همچنین تاکید کرد: حجم خسارات وارده به بیمارستان های غزه فاجعه بار است، ما بار دیگر حفاظت از بیمارستان ها و خودداری از هدف قرار دادن آنها را خواستار می شویم.

گبریسوس بار دیگر برقراری آتش بس را خواستار شد و تاکید کرد اصلی ترین دارویی که مردم در غزه به آن نیاز دارند، صلح است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان جهانی بهداشت: خسارات وارد آمده به بیمارستان های غزه فاجعه بار است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: خسارات وارد آمده به بیمارستان های غزه فاجعه بار است"، کلیک کنید.