رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!

رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!

نارنجی:

محققان در مقاله ای راز مهم و نگران کننده یک رژیم لاغری محبوب را فاش کردند که در ادامه مشروح آن را خواهید خواند.

محققان در UTHealth San Antonio، TX، اخیراً مقاله ای را در Science Advances منتشر کرده اند که اثرات رژیم های کتوژنیک، همچنین به نام “کتو” را در موش ها بررسی می کند.

با افزایش نرخ چاقی در ایالات متحده، بسیاری از مردم به رژیم هایی روی می آورند که فکر می کنند می تواند به کاهش وزن آنها کمک کند. رژیم کتو که به طور سنتی برای درمان صرع استفاده می شود، یکی از این رژیم هاست که محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به نظر می رسد رژیم غذایی پرچرب در حالی که مصرف کربوهیدرات را کاهش می دهد دارای عوارضی است که قبلاً هیچ کس از آن اطلاعی نداشت، عوارضی به نام پیری قلب و کلیه.

محققانی که این مطالعه را انجام دادند، نگاهی دقیق تر به رژیم های کتوژنیک انداختند و آن ها را روی موش ها آزمایش کردند تا ببینند این رژیم چگونه بر سلامتی تاثیر می گذارد. آنها در درجه اول به این موضوع علاقه داشتند که آیا رژیم غذایی به پیری سلولی کمک می کند یا خیر.

نتایج آنها نشان داد که وقتی گروهی از موش های رژیم کتوژنیک با گروهی از موش های کنترل که رژیم غذایی نداشتند مقایسه شد، موش هایی که رژیم کتوژنیک داشتند نرخ بالاتری از پیری را در اندام های حیاتی خود تجربه کردند.

محققان به بررسی نشانگرهای سلامتی مختلف مانند کتون ها، گلوکز، حساسیت به انسولین، تری گلیسیرید، لیپوپروتیین های با چگالی کم و لیپوپروتیین های با چگالی بالا در موش ها پرداختند. آنها همچنین نمونه هایی از قلب، کبد و کلیه ها را برای شواهد آسیب بررسی کردند و در نهایت دریافتند که در برخی از اندام های اصلی از جمله قلب و کلیه ها، رژیم کتوژنیک منجر به پیری سلولی سریع تر می شود.

بدترین بخش تاثیر رژیم غذایی بر روی موش های گروه کریسکو این بود که سلول های از پیش تشکیل شده نمی میرند و وقتی سلول های قدیمی نمی میرند، می تواند باعث التهاب، آسیب اندام ها و کمک به رشد خطرناک شود. تومور به گفته منبع معتبر موسسه ملی سلامت، پیری سلولی به طور کلی به عنوان یک فرآیند آسیب رسان شناخته می شود که منجر به بیماری چند سیستمی یا پیری می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم لاغری معروفی که شما را پیر می کند!"، کلیک کنید.