رونمایی از وعده وام چندمیلیاردیورویی اتحادیه اروپا به مصر

رونمایی از وعده وام چندمیلیاردیورویی اتحادیه اروپا به مصر

به گزارش نارنجی، رویترز در گزارشی از رونمایی از وام چند میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به مصر در جریان دیدار «اورزولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا از این کشور خبر داد.

این رسانه غربی نوشت: اتحادیه اروپا قصد دارد تا براساس توافقی که امروز امضا شد، در سه سال آینده، 7.4 میلیارد یورو(8.06 میلیارد دلار) به اقتصاد مصر در قالب وام و کمک های بلاعوض کمک کرده و همکاری ها با این کشور در حوزه تجارت و امنیت را ارتقا دهد.

رویترز، هدف از کمک های میلیاردی اتحادیه اروپا به مصر را جلوگیری از مهاجرت مصری ها به این اتحادیه اعلام کرد و امضای این توافق را عامل ارتقای سطح روابط دو کشور به سطح راهبردی دانست.

به گزارش ایرنا، رییس کمیسیون اروپا امروز یکشنبه در قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهوری مصر دیدار کرد. نخست وزیران بلژیک، اتریش، یونان و ایتالیا، این مقام اروپایی را در این سفر همراهی می کنند.

باتوجه به نقش مصر در مذاکرات آتش بس بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی و حضور بیش از یک میلیون آواره فلسطینی در مرزهای این کشور، بسیاری از کارشناسان معتقدند که کمک های دولت های غربی می تواند بخشی از تلاش آنها برای جلب همکاری قاهره در پروژه اشغال غزه باشد.

دولت مصر همواره بر بی طرفی در مسایل مربوط به فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرده و با اسکان ساکنان غزه در صحرای سینای این کشور مخالفت کرده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از وعده وام چندمیلیاردیورویی اتحادیه اروپا به مصر" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از وعده وام چندمیلیاردیورویی اتحادیه اروپا به مصر"، کلیک کنید.