روایت فایننشال تایمز از اختلافات بلینکن و نتانیاهو

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین نارنجی؛ «اختلاف نظرها بین نتانیاهو و بلینکن شامل مسایل مربوط به وضعیت بعد از جنگ و راه های تضمین آزادی گروگان های اسراییل از دست حماس می شود»، این بخش دیگری از گزارش فایننشال تایمز است.

این روزنامه در ادامه گزارشش نوشت که «علی رغم رد شروط حماس از سوی نتانیاهو، مقامات اسراییلی همچنان به گفت وگو درباره توافق احتمالی ادامه می دهند»؛ اختلافات عمیق بین واشنگتن و تل آویو در سفر اخیر بلینکن آشکارتر شد.

روایت فایننشال تایمز از اختلافات بلینکن و نتانیاهو

استقبال سرد نتانیاهو از بلینکن

باوجود گذشت 126 روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات رژیم صهیونیستی که موجب عقب نشینی گردان ها و تیپ های ارتش شده، نتانیاهو با رد شروط حماس برای آتش بس  مدعی شده که حمله زمینی را تا رفح [واقع در جنوب نوار غزه که بیش از یک میلیون فلسطینی آواره را در خود جای داده است] ادامه خواهد داد. 

بلینکن در جریان سفری که روز گذشته پنجشنبه به تل آویو داشت، با نتانیاهو و اعضای کابینه جنگ تل آویو دیدار کرد تا درباره راه های تضمین آزادی اسرای صهیونیست غزه گفت وگو کند؛ عدم موفقیت رایزنی های بلینکن باعث شد تا مقامات آمریکایی بگویند نخست وزیر تل آویو به دنبال رویارویی با واشنگتن بر سر مسیله فلسطین است.

روایت فایننشال تایمز از اختلافات بلینکن و نتانیاهو

جلسه بلینکن با کابینه جنگ تل آویو

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز پس از اشاره به اختلافات بین تل آویو و کاخ سفید، نسبت به خطرات عملیات نظامی گسترده در رفح هشدار داده و نوشت که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد تعداد زیاد آوارگان فلسطینی، حتی ظاهر شهری که رژیم صهیونیستی قصد حمله به آن را دارد هم تغییر داده است.

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت فایننشال تایمز از اختلافات بلینکن و نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت فایننشال تایمز از اختلافات بلینکن و نتانیاهو"، کلیک کنید.