رسانه های عبری: گلوله برفی استعفاها در ارتش شروع به غلتیدن کرده است

رسانه های عبری: گلوله برفی استعفاها در ارتش شروع به غلتیدن کرده است

رسانه های رژیم صهیونیستی با اشاره به استعفاها در داخل ارتش رژیم صهیونیستی نوشتند گلوله برفی استعفاها در ارتش شروع به غلتیدن کرده و پس از استعفای 2 مقام ارشد پیش بینی می شود فرمانده یگان 8200 استعفا کند.

به گزارش نارنجی، رسانه های رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند استعفای هالیوا، استعفاهای گسترده ای را در مرکز اطلاعات نظامی ارتش این رژیم مشهور به «امان» به دنبال داشته باشد.

رسانه های رژیم صهیونیستی در واکنش به استعفای ژنرال «آهارون هالیوا» رییس مرکز اطلاعات نظامی ارتش این رژیم (امان) در روز دوشنبه گزارش دادند موج استعفاها در داخل ارتش اسراییل شروع شده و پس از هالیوا نفر بعدی فرمانده یگان 8200 خواهد بود.

یگان جاسوسی 8200 وابسته به آژانس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی بوده و تخصص آن جاسوسی سایبری است.

همچنین این رسانه ها پیش بینی کردند که طی هفته های آتی و یا پس از صدور نتایج تحقیقات داخلی ارتش در تابستان آتی شاهد موجی از استعفاها در سطح فرماندهان ارتش این رژیم خواهند بود و از جمله فرماندهانی که پیش بینی می شود استعفا کنند، «هرتزی هالوی» رییس ستاد کل ارتش و «امیر برعام» معاون او، «آوی رزنفیلد» فرمانده تیپ غزه و نیز «یارون فینکلمن» فرمانده منطقه جنوب ارتش است که تنها 2 ماه قبل به این سمت منصوب شد.

همچنین پیش بینی می شود «الیزر تولدانو» که پیش از فینکلمن در این سمت بود، استعفا کند و نیز «شلومی بندر» فرمانده مرکز عملیات نظامی این ارتش به دلیل انتقادها از او در خصوص انتقال گردان هایی از فرماندهی تیپ غزه به کرانه باختری در آستانه هفتم اکتبر استعفا کند.

نکته قابل توجه این است که «شلومی بندر» از جمله کاندیداهای مطرح برای جانشینی هالیوا در سمت ریاست مرکز اطلاعات نظامی ارتش بود اما این روزها پیش بینی می شود او طی دوره آتی استعفا کند.

در همین چهارچوب «یهودا فاکس» فرمانده منطقه مرکزی ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد در ماه اوت استعفا کند به این ترتیب این دومین استعفا از نوع خود در سطح فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی خواهد بود.

شبکه عبری زبان «کان» نیز گزارش داد که فاکس به هالوی اطلاع داده که قصد دارد از سمت خود استعفا کند.

همچنین این شبکه عبری تاکید کرد استعفای فاکس تنها 3 سال پس از انتصاب او در این سمت و بدون اعلام دلیل آن انجام خواهد شد.

پیش از این ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که استعفای هالیوا را در پی شکستش در پیش بینی عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر پذیرفته است.

هالیوا در متن استعفانامه خود که آن را به هالوی ارایه کرد، آورده است مرکز اطلاعات ماموریتی را که به آن محول شده بود، انجام نداد.

او در ادامه نیز تشکیل کمیته ای ویژه برای انجام تحقیقات درباره اتفاقاتی که این رژیم را به عملیات هفتم اکتبر رساند، خواستار شد.

مرکز اطلاعات رژیم صهیونیستی وابسته به ستاد کل ارتش این رژیم، از بزرگترین دستگاه های اطلاعاتی آن است که مسوولیت ارایه ارزیابی های استراتژیک را به کابینه دارد که بر اساس آنها تصمیمات کلی به ویژه در خصوص درگیری ها گرفته می شوند.

پیش از این رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که هالیوا در پی شکستش در پیش بینی حمله هفتم اکتبر قصد استعفا دارد و این استعفا هرگز فوری نخواهد بود و پیش بینی می شود طی چند هفته آتی انجام شود.

این اولین استعفای رسمی یک فرمانده ارشد در رژیم صهیونیستی به ویژه ارتش آن است، همزمان درخواست ها از سوی ساکنان اراضی اشغالی برای محاکمه مسوولان نظامی و سیاسی عامل شکست در این عملیات و مقابله با طوفان الاقصی ادامه دارند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده که تاکنون 111 هزار فلسطین که بیشتر آنها زن و کودک هستند، در این حملات شهید یا زخمی شدند.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه های عبری: گلوله برفی استعفاها در ارتش شروع به غلتیدن کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه های عبری: گلوله برفی استعفاها در ارتش شروع به غلتیدن کرده است"، کلیک کنید.