رسانه صهیونیست: تل آویو و واشنگتن برای تحویل محموله های تعلیق شده مهمات توافق کردند

رسانه صهیونیست: تل آویو و واشنگتن برای تحویل محموله های تعلیق شده مهمات توافق کردند

یک رسانه عبری زبان از توافق میان آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ازسرگیری روند تحویل محموله های معلق مهمات به تل آویو خبر داد.

به گزارش نارنجی، شبکه 13 رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد: چند هفته پس از اینکه دولت بایدن علناً تعلیق ارسال تسلیحات به اسراییل را اعلام کرد، پیشرفت قابل توجهی در جهت دستیابی به تفاهم حاصل شده است که به محموله تعلیق شده اجازه می دهد در آینده نزدیک به اسراییل برسد.

طبق این گزارش، در چارچوب تفاهماتی که میان واشنگتن و تل آویو صورت گرفته است، رژیم صهیونیستی ناگزیر خواهد شد به دولت آمریکا تعهد دهد با بمب های خاصی که توسط دولت بایدن عرضه می شود، به مناطق پرجمعیت از جمله مناطق پرجمعیت رفح حمله نکند.

این شبکه همچنین گزارش داد: تل آویو با امضای یک سند رسمی در زمینه تعهدات در رابطه با محدودیت هایی که واشنگتن در نظر دارد برای استفاده از مهمات موجود در توافقنامه اعمال کند، موافقت کرده است و به نظر می رسد که این سند توسط «یوآو گالانت» وزیر جنگ اسراییل امضا شود.

در این گزارش آمده است: سازوکار نهایی که امکان ازسرگیری تحویل محموله های تعلیق شده به اسراییل را می دهد، تا بدین لحظه مشخص نشده است، اما هدف این است که در جریان سفر «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا که امروز (دوشنبه) وارد تل آویو می شود، تفاهماتی حاصل شود و این موضوع در جریان این سفر مطرح خواهد شد.

این شبکه در ادامه به نقل از یک مقام ارشد صهیونیست آگاه از جزییات این پرونده اعلام کرد: ما با آمریکایی ها در تلاشیم تا راهی پیدا کنیم و آمریکا از تعلیق ارسال مهمات منصرف شود؛ چراکه با توجه به چالش های امنیتی موجود، محموله های تسلیحاتی باید در سریع ترین زمان ممکن به دست ما برسد.

مجله پالتیکو سه شنبه 18 اردیبهشت به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا که از ابتدای جنگ غزه تاکنون حامی اصلی رژیم صهیونیستی بوده است ارسال 2 نوع بمب دقیق ساخت شرکت بویینگ به رژیم صهیونیستی را تعلیق کرد.

پالتیکو نوشت دولت بایدن در حال اتخاذ تدابیری برای به تاخیر انداختن انتقال تسلیحات به رژیم صهیونیستی است تا پیامی سیاسی به تل آویو منتقل کند.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر 2023 با حمایت تسلیحاتی آمریکا همچنان درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه بوده و تا کنون بیش از 37 هزار تن را به شهادت رسانده است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه صهیونیست: تل آویو و واشنگتن برای تحویل محموله های تعلیق شده مهمات توافق کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه صهیونیست: تل آویو و واشنگتن برای تحویل محموله های تعلیق شده مهمات توافق کردند"، کلیک کنید.