رایزنی فرماندهان اوکراین و فرانسه درباره اوضاع نابسامان جبهه شرق

رایزنی فرماندهان اوکراین و فرانسه درباره اوضاع نابسامان جبهه شرق

فرمانده نیروهای مسلح اوکراین و رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح فرانسه در گفت وگویی تلفنی اوضاع جنگی در اوکراین را بررسی کردند.

به گزارش نارنجی، «الکساندر سیرسکی» فرمانده نیروهای مسلح اوکراین روز پنجشنبه از رایزنی تلفنی با «تیری بورکار» رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح فرانسه خبر داد.

این گفت وگوی تلفنی در حالی انجام شده که ایده «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه برای اعزام نظامیان ناتو به اوکراین جنجالی شده است و اکثر متحدان ایتلاف با آن مخالفت کرده اند.

سیرسکی خبر داده بورکار را در جریان اوضاع میدانی و به خصوص «اقدامات ارتش اوکراین برای تثبیت موقعیت در جبهه شرق» قرار داده است.

ارتش اوکراین که می گوید با کمبود مهمات و نیروی انسانی مواجه است، پس از عقب نشینی از شهر راهبردی «آودیوکا» در دونتسک، از دیگر مناطق شرق اوکراین هم در حال عقب نشینی است.

ارتش روسیه خبر داده در چند روز گذشته 2 روستا را در محورهای دونتسک و آودیوکا از کنترل نیروهای مسلح اوکراین خارج کرده است.

سیرسکی در پایان این گفت وگو از کمک های فرانسه برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک این کشور قدردانی کرد.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی فرماندهان اوکراین و فرانسه درباره اوضاع نابسامان جبهه شرق" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی فرماندهان اوکراین و فرانسه درباره اوضاع نابسامان جبهه شرق"، کلیک کنید.