دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد

دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری نارنجی استان سمنان، مجتبی اکبرپور گفت: مردم روستای بیگ دامغان برای یادآوری روزهای گذشته خود گرد هم آمدند و شب زیبا و درخشان نوروز را با بازی های محلی در روز پنجشنبه 11 فروردین 1403 سپری کردند. .

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامگان به وضعیت خاص مردم روستای بیگ که همه ساله در روز دوم فرودین وجود دارد، اشاره کرد و گفت: در عصر ارتباطات و دنیای مجازی. زنده نگه داشتن سنت های قدیمی ریشه در فرهنگ و تاریخ ما دارد و علاوه بر ایجاد شادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مجتبی اکبرپور گفت: این ایام با دعای سال، شعر خوانی و اجرای موسیقی، نمایش طنز، برگزاری مسابقات مختلف، اهدای جوایز، برگزاری سنت حنابندان و دیگر برنامه های متنوع و شاد برگزار شد.

روستای بیگ که بک نام دارد در 10 کیلومتری شهر دامگان و در حاشیه جاده تهران – مشهد قرار دارد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد"، کلیک کنید.