خبرها درباره پیشرفت در مذاکرات قاهره همزمان با طرح اسراییل برای حمله به رفح

خبرها درباره پیشرفت در مذاکرات قاهره همزمان با طرح اسراییل برای حمله به رفح

در میانه خبرهای ضدونقیض درباره پیشرفت در مذاکرات قاهره، یک رسانه آمریکایی خبر داد ارتش رژیم صهیونیستی امروز جمعه طرح خود برای آغاز تخلیه ساکنان رفح در جنوب غزه را به دولت آمریکا ابلاغ کرده است.

به گزارش نارنجی، یک مقام آمریکایی می گوید ارتش رژیم صهیونیستی به دولت «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا و سازمان های امدادی فعال در داخل نوار غزه اطلاع داده است که آن ها طرحی را برای انتقال مردم از رفح به منطقه «المواصی» در جنوب غربی غزه تعیین کرده اند.

مجله آمریکایی پالتیکو نوشت نیروهای اشغالگر نقشه منطقه المواصی را به گروه های امدادگر ارسال کردند تا برای حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح آماده شوند؛ اقدامی که حتی متحدان تل آویو درباره آن و خطر حمله به رفح برای بیش از یک میلیون آواره ای که در این منطقه حضور دارند، هشدار داده اند.

این در حالی است که کاخ سفید اعلام کرد طرح جامعی از سوی رژیم صهیونیستی درباره عملیات نظامی در شهر رفح دریافت نکرده و قبل از هر گونه حمله به رفح، خواهان ادامه مذاکرات با تل آویو است.

کاخ سفید مدعی شد از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به رفح نگران است چرا که 1.5 میلیون آواره در رفح هستند که باید محافظت شوند و واشنگتن در حال کار روی توافق آتش بس و بازگشت گروگان هاست.

در همین راستا، رسانه های صهیونیستی گزارش کردند میان «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دیگر مقامات این رژیم از جمله مقامات امنیتی داخل کابینه جنگ در مورد زمان و شکل عملیات در رفح اختلاف نظر وجود دارد زیرا آن ها از رویارویی با آمریکا در صورت انجام این حمله نگران هستند.

وبگاه خبری آکسیوس هم به نقل از مقامات آمریکایی نوشت بایدن شخصا در تلاش های فشرده برای دستیابی به توافق آتش بس و آزادی اسرا شرکت دارد.

این وبگاه خبری نوشت بایدن دستیابی به چنین توافقی را عنصری حیاتی در چارچوب استراتژی گسترده تر در داخل و خارج می داند.

از سوی دیگر «حسام بدران» یکی از رهبران حماس گفت: در حال انجام رایزنی های داخلی قبل از بازگشت هیات مذاکره کننده به قاهره هستیم.

رسانه های مصری هم گزارش کردند هیات مذاکره کننده حماس برای بررسی توافق آتش بس موقت فردا (شنبه) وارد قاهره می شود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز گزارش کرد حماس تا این لحظه به پیشنهاد آتش بس که اخیرا در قاهره ارایه شد، پاسخی نداده است و فردا رسما توسط هیاتی از این جنبش که به قاهره خواهد رفت، پاسخ خواهد داد.

یک مقام آمریکایی هم به رویترز گفته ایالات متحده معتقد است در گفت وگوهای قاهره بر سر آتش بس و تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی پیشرفت هایی حاصل شده اما «منتظر خبرهای بیشتری هستند».

بایدن نیز مدیر سیا را روانه مصر کرده تا در مذاکرات آتش بس شرکت کند. 

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبرها درباره پیشرفت در مذاکرات قاهره همزمان با طرح اسراییل برای حمله به رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبرها درباره پیشرفت در مذاکرات قاهره همزمان با طرح اسراییل برای حمله به رفح"، کلیک کنید.