حواشی کنسرت های علیرضا قربانی حل و فصل می شود؟/ گره با دست را چرا با دندان باز می کنیم!

نارنجی گزارش می دهد؛

حواشی کنسرت های علیرضا قربانی حل و فصل می شود؟ گره با دست را چرا با دندان باز می کنیم!

مدتی است که برای برپایی کنسرت های علیرضا قربانی در شهر اصفهان حواشی زیادی ایجاد شده و حال این حواشی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نارنجی، پس از حواشی متعددی که در ماه های گذشته برای اجرای کنسرت های علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی در اصفهان وجود داشت، بالاخره چندی پیش مطرح شد که با پیگیری های شخص خود محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارده تا بیست و یکم اسفند ماه در سالن سیتی سنتر اصفهان، قربانی با ارکستر کامل و نوازندگان خانم روی صحنه خواهد رفت و وزارت فرهنگ این استان نیز موافقیت رسمی خود را اعلام کرد.

پس از آن سایت بلیت فروشی برای کنسرت های قربانی با تآیید اداره اماکن و استانداری اصفهان باز شد . همه اینها در حالی بود که محمدمهدی اسماعیلی مطرح  کرده بود: «کسی حق ندارد قانون را معطل خود کند و تفسیر به رآی داشته باشد! قانون روشن است و بحمدالله به صورت کامل در این زمینه وفاق وجود دارد.»

کو وفاق؟

اما پس از آن که قرار شد نخستین شب کنسرت ها چهاردهم اسفند برپا شود و بلیت فروشی در چند دقیقه ابتدایی به پایان رسید، ستاد امر به معروف استان اصفهان با انتشار بیانیه ای به این کنسرت تاخته و در این بیانیه مطرح کرده بود که مردم ارزشی اصفهان معتقد هستند که در این شهر شیونات ارزشی باید رعایت شود، با توجه به نظر علمای اصفهان و احتمال مفسده با نوازنده زن این اجرا بدون نوازنده زن برگزار شود، چرا در وزارتخانه ارشاد بعضی اصرار بی جا در این مورد دارند و حاشیه سازی میکنند.» همه این ها در حالی بود که اسماعیلی تاکید کرده بود ، هیچ مشکلی وجود ندارد و همه مجوزها داده شده است!

ماجرای اعتراضات مردم سرگردان در سالن سیتی سنتر اصفهان چه بود

در نهایت مردمی که بلیت شب اول کنسرت را تهیه کرده بودند به سالن سیتی سنتر آمده و اعتراضات خود را نشان دادند.  پس از آن معاون سیاسی ، اجتماعی فرمانداری اصفهان مطرح کرد که مجوز نهایی برای کنسرت علیرضا قربانی صادر نشده و وی در اصفهان اجرایی نخواهد داشت!  علیرضا قاسمی تاکید کرد که مجوز نهایی صادر نشده بوده اما این در حالی است که سایت بلیت فروشی باز و بلیت ها را نیز مردم تهیه کرده بودند اما قاسمی گفته بود که کار غیرقانونی بوده و هزینه ها به مردم عودت داده می شود.

شب گذشته شاهد بودیم که مهدی سموعی رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد که اجرای صحنه ای موسیقی علیرضا قربانی از پانزدهم اسفند ماه طبق برنامه انجام خواهد شد و شب اول به دلیل برخی عدم هماهنگی ها اجرا لغو شد و از مردم شریف و هنردوست اصفهان عذرخواهی کرد. 

حال نیز سید مهدی سیدین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز مطالبی را در ارتباط با ناهماهنگی ها با برخی رسانه ها مطرح کرده و گفته است که دراین زمینه اختلاف سلیقه هایی بوده که باعث شد اجرای شب اول کنسل شود که با ورود شخص خود آقای وزیر مشکلات حل شد و امشب، پانزدهم اسفند کنسرت طبق برنامه برپا می شود و برای شب گذشته نیز سانس ویژه ترتیب داده خواهد شد.

با همه شواهد و قراینی که وجود دارد، باز هم مشخص نیست که امشب نیز اجرای قربانی در اصفهان به صحنه برسد چرا که بارها مطرح شده، اجراها قطعی است اما باز هم با ورود یک نهاد و سازمانی دیگر کنسرت به اجرا نرسیده و این مردم بودند که سردرگم شدند. علاوه بر این شخص خود محمدمهدی اسماعیلی نیز از ابتدای ایجاد این حواشی وارد گود شده اما باز هم شاهد هستیم که مشکلات گویا برای اجرای کنسرت قربانی در اصفهان پایانی ندارد و موازی کاری و عدم هماهنگی در این استان با خود وزارتخانه گویای چنین مشکلاتی است.

مسیله اصلی و سوال این است که تا چه زمانی قرار است این چند دستگی ها در هر حوزه فرهنگی و هنری دیده شود و حواشی ایجاد شده آن تنها آب به آسیاب دشمن و رسانه های آنسوی آبی بریزد که این روزها خوراک خبری خود را از لغو یا مشکل آفرین شدن کنسرت ها و دیگر برنامه های هنری در ایران تامین می کند؟ گویا قرار نیست از خوابی بیدار شویم و متوجه باشیم که  گره ای که با دست به راحتی باز می شود را چرا باید با دندان باز کنیم؟ اینکه هر روز شاهد یک خبر و مطلب از حواشی ایجاد کنسرت ها در اصفهان یا هر شهر دیگری برای هر خواننده ای باشیم، اتفاق خوبی در عرصه رسانه ای  و برای هنر کشورمان نخواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حواشی کنسرت های علیرضا قربانی حل و فصل می شود؟/ گره با دست را چرا با دندان باز می کنیم!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حواشی کنسرت های علیرضا قربانی حل و فصل می شود؟/ گره با دست را چرا با دندان باز می کنیم!"، کلیک کنید.