جو بایدن جعلی دردسرساز شد

جو بایدن جعلی دردسرساز شد

به گزارش نارنجی؛ هوش مصنوعی با جعل صدای جو بایدن رای دهندگان نیوهمپشایر را ترغیب کرد تا در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا شرکت نکنند.

2 شرکت در تگزاس به انبوهی از تماس های رباتیک مرتبط شده اند که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا استفاده کرده بود. این صوت دیپ فیک از رای دهندگان نیوهمپشایر می خواست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند. به گفته جان فورملا دادستان کل ایالت نیوهمپشایر در ژانویه 2024 میلادی حدود 25 هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت گرفته شده است.

به گزارش نارنجی؛ فورملا اعلام کرد تحقیقات منبع تماس های رباتیک را به 2 شرکت تگزاسی به نام های «لایف کورپوریشن» و «لینگوتلکام» مرتبط کرده است. تاکنون هیچ اتهامی علیه شرکت ها یا مالک لایف کورپوریشن ثبت نشده است.

تحقیق در این زمینه همچنان ادامه دارد و تخمین زده می شود موسسات دیگر نیز در این زمینه درگیر باشند. مقامات نیروهای مجری قانون فدرال هم اعلام کرده اند درباره این پرونده تحقیق می کنند.

فورملا در یک کنفرانس خبری گفت: ما نامه توقف و انصراف به شرکت لایف کورپوریشن فرستادیم و به آن دستور دادیم سریعا نقض قانون انتخابات ایالت را متوقف کند. همچنین یک پرونده تحقیقات جنایی باز کردیم و اقدامات بعدی در این زمینه را اتخاذ می کنیم. در این زمینه اخطار حفظ اسناد و احضاریه هایی را به لایف کورپوریشن، لینگو تلکام و دیگر افراد یا موسسات نیز می فرستیم.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نیز یک نامه توقف و انصراف به شرکت لینگوتلکام فرستاده است.

این صوت دیپ فیک باکمک ابزار هوش مصنوعی شرکت «ElevenLabs» ساخته شده است. این شرکت می گوید به جلوگیری از سوء استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی صوتی متعهد است و هر گونه حادثه سوء استفاده را بسیار جدی می گیرد.

در این میان کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا قصد دارد تماس های رباتیک با صوت های تولید شده با هوش مصنوعی را ممنوع کند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جو بایدن جعلی دردسرساز شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جو بایدن جعلی دردسرساز شد"، کلیک کنید.