جلسه اضطراری کابینه کره جنوبی به دنبال پاسخ ایران به جنایات اسراییل

جلسه اضطراری کابینه کره جنوبی به دنبال پاسخ ایران به جنایات اسراییل

به گزارش نارنجی به نقل از خبرگزاری یونهاپ، دفتر یون سوک یول رییس جمهور کره جنوبی اعلام کرد که وی امروز یکشنبه ریاست این نشست اضطراری را برای گفتگو در مورد تاثیر امنیتی و اقتصادی افزایش تنش ها در منطقه غرب آسیا، بر عهده داشت.

دفتر رییس جمهور کره جنوبی اضافه کرد که این نشست بمنظور گفتگو در مورد وضعیت اقتصادی و امنیت جهانی به دنبال بحران اخیر خاورمیانه و تاثیر آن بر امنیت و اقتصاد سیول صورت گرفت.

به نقل از ایرنا با توجه به عدم اطمینان روزافزون اقتصاد جهانی ناشی از بی ثباتی ژیوپلیتیکی در خاورمیانه، اعضای نشست اضطراری توافق کردند که تاثیرات آن بر قیمت های بین المللی نفت و تغییرات نرخ ارز را زیر نظر داشته باشند و به سرعت به تاثیر آن بر اقتصاد از جمله زنجیره تامین واکنش نشان دهند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق که منجر به شهادت مستشاران نظامی ایران شد، شنبه شب عملیات گسترده پهپادی و موشکی را علیه مواضع این رژیم در سرزمین های اشغالی انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه ای از شلیک ده ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین های اشغالی را با شلیک ده ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلسه اضطراری کابینه کره جنوبی به دنبال پاسخ ایران به جنایات اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلسه اضطراری کابینه کره جنوبی به دنبال پاسخ ایران به جنایات اسراییل"، کلیک کنید.