جزییات توافق پیشنهاد شده به حماس؛ سه مرحله در 124 روز

جزییات توافق پیشنهاد شده به حماس؛ سه مرحله در 124 روز

به گزارش نارنجی، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت اعلام کرد که پیش نویس توافق پیشنهاد شده به جنبش حماس شامل آزادی 20 اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد در مقابل هر نظامی زن اسراییلی است.

بر اساس این توافق، جنبش حماس 3 الی چهار نظامی زن اسراییلی را نزد خود نگه می دارد و در مرحله اول 60 الی 100 اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد آزاد می شوند.

در این گزارش آمده است، توافق مطرح شده سه مرحله ای بوده و 124 روز طول خواهد کشید.

به گزارش نارنجی، در مرحله اول به مدت 40 روز آتش بس ایجاد می شود، 33 اسیر اسراییلی در مقابل 800 اسیر فلسطینی آزاد می شوند و مردم غزه به خانه های خود در شمال غزه باز می گردند.

در مرحله دوم به مدت 42 روز آتش بس فوری ایجاد می شود، بقیه اسرای اسراییلی از جمله چند سرباز آزاد می شوند، تعدادی اسیر فلسطینی آزاد می شوند که تعداد و هویت آن ها هنوز مشخص نیست.

در مرحله سوم به مدت 42 روز آتش بس ایجاد می شود، اجساد تمام اسرای کشته شده اسراییلی بازگردانده می شود، پیکر تمام شهدای اسیر فلسطینی پس داده می شود و ارتش اسراییل از نوار غزه خارج می شود.

در این گزارش همچنین آمده است که رژیم صهیونیستی آماده پایبندی به پایان جنگ در این مرحله نیست.

در آخرین جزییات مربوط به مذاکرات قاهره برای تبادل اسیران و آتش بس در غزه رسانه های مصری تاکید کردند پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات بر سر آتش بس و توافق تبادل اسیران در نوار غزه حاصل شده است.

پیش از این کانال خبری قاهره به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد که هییت امنیتی مصر که در روند مذاکرات اسراییل و حماس میانجی گری می کرد در مورد بسیاری از موارد اختلاف نظر به یک چارچوب توافقی دست یافته است.

این منبع به این کانال گفت که هییت حماس وارد مصر شده و پیشرفت محسوسی در مذاکرات حاصل شده است.

در این راستا منابعی به «عربی 21» گفتند که مذاکرات آتش بس در غزه شاهد تحولات جدید و بی سابقه ای است که ممکن است به توافقی قریب الوقوع منجر شود، در حالی که اطلاعاتی در مورد تضمین های آمریکا برای متقاعد کردن حماس به امضای آن وجود دارد.

یک منبع به «عربی 21» گفت: دور اول مذاکرات بعد از ظهر شنبه در مقر اطلاعات مصر در قاهره با حضور هییت حماس و هییت های قطری، مصری و آمریکایی آغاز شد.

این منبع تاکید کرد که در صورت پیشرفت، هییت اسراییلی به طور مستقل برای تکمیل توافق مورد انتظار که شامل مبادله اسرا و بازداشت شدگان در چارچوب سه مرحله متوالی است، فراخوانده خواهد شد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات توافق پیشنهاد شده به حماس؛ سه مرحله در 124 روز" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات توافق پیشنهاد شده به حماس؛ سه مرحله در 124 روز"، کلیک کنید.