تهدید اسراییل علیه حزب الله/ درگیری مرزی را به جنگ تبدیل می کنیم

تهدید اسراییل علیه حزب الله/ درگیری مرزی را به جنگ تبدیل می کنیم

به گزارش نارنجی، روز چهارشنبه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به عاموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا در منطقه گفت حملات ادامه دار حزب الله لبنان به پایگاه های رژیم صهیونیستی در منطقه شمال، تل آویو را به تصمیم در مورد اقدام نظامی در لبنان نزدیک می کند.

روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از مقامات غربی می نویسد که هوکشتاین معتقد نیست که جنگ در امتداد مرز اراضی اشغالی فلسطین و لبنان می تواند قبل از دستیابی به توافق برای آتش بس در غزه متوقف شود.

این روزنامه همچنین گزارش داد که آمریکایی ها فکر می کنند حل و فصل دیپلماتیک میان بیروت و تل آویو باید شامل راه حلی برای اختلافات مرزی، به ویژه برای مزارع شبعا و استقرار ارتش لبنان در جنوب باشد.

به نقل از نارنجی مقاومت اسلامی لبنان از هفتم اکتبر که عملیات فلسطینی طوفان الاقصی آغاز شد، در راستای حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و پشتیبانی از مقاومت جسور و در پاسخ به تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان، عملیات هایی را علیه پایگاه ها و تجمعات ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی انجام می دهد.

مقاومت اسلامی لبنان در عملیات های خود بارها تجهیزات جاسوسی در پایگاه رویسات العلم در کفرشوبا و مزارع شبعا و پایگاه العباد را هدف قرار داده است.

پیش از این روزنامه «الجمهوریه» لبنان هم با افشای جزییاتی از سفر فرستاده آمریکا به بیروت و دیدارهای او با مقامات لبنان، از ارایه پیش نویس چارچوب توافق میان بیروت و تل آویو به رییس پارلمان لبنان پرده برداشت.

روزنامه «الجمهوریه» در این باره به نقل از یک منبع سیاسی مطلع نوشت: «آموس هوکشتاین» مشاور رییس جمهور آمریکا در امور امنیت انرژی در دیدار با «نبیه بری» رییس پارلمان لبنان یک چارچوب پیش نویس برای توافق ترسیم مرزهای زمینی میان بیروت و تل آویو را ارایه کرد.

این منبع گفت: این اقدام پس از تفاهم دو طرف برای متوقف کردن خصومت ها و بازگشت افراد آواره از هر دو طرف طبق تمهیدات در نظر گرفته شده با تضمین آمریکا صورت گرفت.

طبق گفته این منبع، نبیه بری بررسی چنین طرحی را به بعد از اعلام آتش بس موکول کرده است.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده اند. این درگیری ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب الله به مواضع و پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

آموس هوکشتاین به منظور آرام کردن این تنش طی روزهای اخیر به بیروت سفر و با مقامات لبنان دیدار و رایزنی کرد. وی سپس راهی اراضی اشغالی شد و با مقامات رژیم صهیونیستی نیز جلساتی را در این باره برگزار کرد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهدید اسراییل علیه حزب الله/ درگیری مرزی را به جنگ تبدیل می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهدید اسراییل علیه حزب الله/ درگیری مرزی را به جنگ تبدیل می کنیم"، کلیک کنید.