تخلیه مقر سرویس امنیتی سوید در پی وقوع حادثه

تخلیه مقر سرویس امنیتی سوید در پی وقوع حادثه

پلیس سوید روز جمعه از رخ دادن حادثه ای در مقر سرویس امنیتی این کشور در شهر استکهلم که به تخلیه این ساختمان و ایجاد محدوده امنیتی در اطراف آن منجر شد خبر داد.

به گزارش نارنجی، پلیس سوید در وبگاه خود اعلام کرد مقر سرویس امنیتی این کشور در شهر استکهلم به دلیل حادثه ای که «نشتی احتمالی گاز» اعلام شد روز جمعه تخلیه شده و به دلیل این حادثه چند نفر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، طبق بیانیه پلیس سوید یک محیط امنیتی به طول 100 متر پیرامون این مقر از سوی نیروهای امنیتی مسدود شد و «تعدادی از افراد» شامل چند پلیس بعد از حس کردن بویی در صحنه حادثه مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

پلیس سوید مدتی بعد اعلام کرد که محیط امنیتی را برداشته است.

«گونار استرومر» وزیر دادگستری سوید به خبرگزاری «تی.تی» گفت دولت استکهلم وضعیت را پیگیری کرده و با سرویس های امنیتی در تماس است.

«اولف کریسترسون» نخست وزیر سوید اوایل روز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک را با «ویکتور اوربان»، همتای مجارستانی خود برگزار کرد.

این کنفرانس در حالی برگزار شد که چند روز دیگر پارلمان مجارستان قرار است درخواست سوید برای پیوستن به ایتلاف ناتو را به عنوان یک عضو این ایتلاف که باید این درخواست را مورد تصویب قرار دهد، به رای بگذارد.

بعد از آنکه ترکیه اوایل بهمن ماه بعد از مدتها مناقشه دست از مخالفتش با عضویت سوید در ناتو برداشته و این درخواست را تصویب کرد مجارستان تنها مخالف این عضویت در بین اعضای ناتو باقی مانده است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تخلیه مقر سرویس امنیتی سوید در پی وقوع حادثه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تخلیه مقر سرویس امنیتی سوید در پی وقوع حادثه"، کلیک کنید.