تحلیل آسیاتایمز از راهبرد آمریکا در جنگ اوکراین/کشاندن جنگ به خاک روسیه؟

تحلیل آسیاتایمز از راهبرد آمریکا در جنگ اوکراین/کشاندن جنگ به خاک روسیه؟

به گزارش نارنجی وعده واشنگتن برای از بین بردن و فروپاشی اقتصاد روسیه برعکس عمل کرده و باعث شکوفایی و رشد اقتصاد روسیه شده است. روسیه چهار تا هفت برابر بیشتر از اوکراین گلوله توپ می سازد.

به نوشته روزنامه آسیا تایمز، دفاع هوایی اوکراین به دلیل استفاده از موشک های ضدهوایی دوران شوروی ضعیف و مستهلک است و انبارهای موشک های پاتریوت ناتو هم کافی نیستند.

این رسانه نوشته روسیه پیروز خواهد شد و دارایی های آمریکا در اروپای غربی تنزل خواهد یافت. تاثیر چنین وضعیتی هم بر جایگاه جهانی آمریکا ویرانگر خواهد بود.

به نقل از نارنجی در مقایسه با روسیه، اوکراین در حال رسیدن به وضعیتی است که دیگر سرباز ندارد و نمی تواند درباره قانون جدید خدمت سربازی هم به توافق برسد. یکی از مورخان نظامی در این باره می گوید: «وقتی به اوکراین می روید، می بینید که مردان جوان همه جا هستند اما یونیفورم سربازی به تن ندارند! اوکراین حاضر نیست همه را وارد صحنه نبرد کند».

روسیه انباری بزرگ از بمب های دوران شوروی دارد که سیستم های ارزان رهگیری دارند و از جنگنده های روسی دقیقا به اهداف اوکراینی در فاصله 60 مایلی اصابت می کنند. با توجه به اینکه جمعیت روسیه پنج برابر اوکراین است، پیروزی مسکو در این جنگ فرسایشی وجود دارد.

آسیا تایمز در پایان نوشت کشاندن جنگ به سرزمین روسیه و از بین بردن زیرساخت های اصلی یکی از راه های تبدیل جنگ نیابتی با اوکراین به یک جنگ عمومی اروپایی است. دیگری استقرار سربازان ناتو در اوکراین است؛ چیزی که «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه به آن اشاره کرده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحلیل آسیاتایمز از راهبرد آمریکا در جنگ اوکراین/کشاندن جنگ به خاک روسیه؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحلیل آسیاتایمز از راهبرد آمریکا در جنگ اوکراین/کشاندن جنگ به خاک روسیه؟"، کلیک کنید.