بچه های اوتیسم خوب میشوند

 معنای خوب شدن کودک اوتیسم

برای این که بتوانیم خوب شدن کودک اوتیسم را معنی کنیم باید بدانیم اوتیسم به صورت یک طیف است و می تواند به صورت خیلی خفیف تا خیلی شدید باشد. این که یک کودک اوتیسم تا چه اندازه از لحاظ عملکردی بهتر خواهد شد به این بستگی دارد که کودک در کجای طیف قرار می گیرد.در یک سر این طیف و در اوتیسم شدید ممکن است با کودکی گوشه گیر، بدون کلام و کم توان ذهنی که در گوشه ای از اتاق فعالیتی تکراری را انجام می دهد و در سوی دیگر و در اوتیسم خفیف یک پژوهشگر دانشگاهی که توانایی عهده دار شدن مشاغل مشارکتی را دارد روبرو باشیم.کودکان طیف اوتیسم اگر چه در برخی ویژگی ها شبیه هم هستند ولی ممکن است تفاوت های زیادی در مهارت های شناختی، زبانی و اجتماعی با یکدیگر داشته باشند. در واقع هر کودک اوتیسم با کودک اوتیسم دیگر تفاوت دارد.

بچه های اوتیسم خوب میشوند

آیا یک کودک اوتیسم می تواند به طور کامل از طیف خارج شود؟

بسیاری از والدین نیز همواره این سوال را مطرح می کنند که آیا امکان دارد کودک من به طور کامل از داخل طیف اوتیسم خارج شود و دیگر برچسب اوتیسم را نداشته باشد. و به عبارت دیگر با بزرگ شدن او اوتیسم به طور کامل از بین برود.برای این سوال دیدگاه های متفاوتی در بین متخصصین وجود دارد. برخی از متخصصین برای کودکی که دیگر علایم اوتیسم را نشان نمی دهد و معیارهایی که برای تشخیص اوتیسم لازم است را ندارد و مهارت های ارتباطی و اجتماعی او بهبود یافته است، بیان می کنند که کودک دیگر اوتیسم نیست و به طور کامل از طیف اوتیسم خارج شده است.

در ویترین فروشگاهی لباس اسپایدرمن دخترانه  به شبیه ترین شکل ممکن از شخصیت عنکبوتی سوپرقهرمانی که ما می شناسیم، الهام گرفته بود. ولی برخی دیگر اعتقاد دارند که فرد اوتیسم اگر در مهارت های اجتماعی و شغلی پیشرفت کند و دیگر علایم اوتیسم را از خود نشان ندهد می تواند به دو دلیل باشد یا کودک از ابتدا تشخیص اشتباه گرفته است و اوتیسم نبوده است. و یا فرد به دلیل بالاتر رفتن مهارت های ذهنی علامت ها ی اوتیسم خود را پنهان می کند. پس این متخصصین اوتیسم را یک بیماری مادام العمر می دانند.این که گفته ی کدام گروه صحیح است نمی توان جواب قطعی داد و هر کدام دلایل خود را دارند.

با توجه به DSM-5 (راهنمای تشخیصی که در حال حاضر اختلالات روانی و رشدی را در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر تعریف می کند)، پاسخ منفی است، اتیسم با بزرگتر شدن از بین نمی رود.به عبارت دیگر، DSM می گوید، در اوایل زندگی شروع می شود و در طول زندگی ادامه می یابد، اگرچه بزرگسالان ممکن است بتوانند علایم خود را – حداقل در برخی موقعیت ها – “مخفی کنند”. اما طبق DSM، “رها شدن از اتیسم با بزرگ شدن” غیرممکن است. در واقع، اگر به نظر می رسد که علایم یک فرد مبتلا به اوتیسم به طور کامل با بزرگ تر شدن از بین رفته، در واقع از ابتدا به درستی تشخیص داده نشده است.

درمان می تواند علایم را به طور اساسی بهبود بخشد: قیمت لباس بتمن واقعی در برخی از فروشگاه های آنلاین به علت تخفیفات ویژه و جشنواره عیدانه کاهش یافته است . در حالی که به نظر نمی رسد کودکان مبتلا به اوتیسم فقط با بزرگ تر شدن و بدون هیچ مداخله ای “بهتر” شوند، اما بیشتر آنها در طول زمان با درمان و بلوغ پیشرفت می کنند. بعضی هم خب ، خیلی پیشرفت می کنند.متخصصین درمان های اصلی مختلف اوتیسم ممکن است داستان هایی از کودکی تعریف کنند که با چالش های شدید شروع کرده و به مرور زمان مهارت های قابل توجهی را به دست آورده است. در برخی موارد، کودکان به عنوان «بهبود یافته» یا «غیر قابل تشخیص از همسالان معمولی» توصیف می شوند.

با این حال، واقعیت این است که اکثر کودکانی که به نظر می رسد “اتیسم آنها درمان شده است” است، یا از برخی مشکلات جسمی که علایمی شبیه به اوتیسم را ایجاد می کند رها شده اند یا تکنیک ها و رفتارهای مقابله ای را آموخته اند که این کار به طور موثر علایم اوتیسم آنها را پنهان می کند.اگر فردی به طور دقیق مبتلا به اتیسم تشخیص داده شود، همان تفاوت هایی را که در دوران کودکی داشته است، با بزرگ تر شدن همچنان خواهد داشت. او قطعا به یک حمایت حداقلی در مدیریت چالش های زندگی مدرن نیاز خواهد داشت. اما در برخی موارد نیز ممکن است بتواند حداقل در برخی موقعیت ها همانند یک فرد عادی باشد.

کدام کودکان بیشتر احتمال دارد بیماری شان پیشرفت کند؟هر از گاهی، کودکی با علایم نسبتاً شدید به حدی بهبود می یابد که در طول زمان در یک مدرسه معمولی می تواند موفق باشد. اما این حالت نادر است. در حالی که در یک بازه زمانی ممکن است اینچنین باشد اما برای اکثر کودکان مبتلا به اتیسم شدید یا حتی متوسط، مدیریت خواسته های پیچیده تر در حوزه های ارتباطات اجتماعی، عملکرد اجرایی و استدلال انتزاعی دشوار یا غیرممکن است.واقعیت این است که کودکانی که بیشتر بهبود می یابند، کودکانی هستند که علایم آنها نسبتاً خفیف است و شامل مواردی مانند تشنج، تاخیر در گفتار، ناتوانی های یادگیری یا اضطراب شدید نمی شود. بنابراین، به طور کلی، کودکانی که احتمالاً به ظاهر اوتیسم را شکست می دهند، کودکانی هستند که دارای ضریب هوشی طبیعی یا بالاتر از حد نرمال، با مهارت های زبان گفتاری و سایر نقاط قوت هستند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که پشت سر گذاشتن اتیسم به معنای عادی شدن نیست. حتی کودکان با عملکرد بسیار بالا که به نظر می رسد با بزرگ تر شدن “اتیسم آنها از بین می رود”، باز هم با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند. خرید لباس مرد عنکبوتی با تار گزینه مناسبی برای افراد بدنساز و حرفه ای میباشد .  آنها احتمالاً باز دچار مشکلات حسی، چالش های ارتباط اجتماعی، اضطراب و سایر مشکلات هستند و ممکن است در نهایت با تشخیص هایی مانند بیش فعالی ، اختلال وسواس فکری عملی، اضطراب اجتماعی یا مشکل نسبتاً جدید اختلال ارتباط اجتماعی روبه رو شوند.حتما مطالعه کنید : آیا واقعیت دارد ؟ پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم.

تفاوت بین “از بین رفتن اتیسم با بزرگ شدن” و ” بهبود اساسی ” چیست؟طبق DSM، هر کسی که به درستی برایش اوتیسم تشخیص داده شود، همیشه اوتیستیک خواهد بود، حتی اگر به نظر برسد که علایم اوتیسم را نداشته باشد. این واقعیت که آنها هیچ علامت قابل توجهی از خود نشان نمی دهند گواهی بر توانایی آنها در “مخفی کردن” یا “مدیریت” مشکلات خود است. این تعبیر توسط بسیاری از بزرگسالان فعالی که در کودکی مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شده اند، تایید شده است. آنها می گویند “در درون من هنوز اوتیستیک هستم – اما یاد گرفته ام که رفتارهایم را تغییر دهم و احساساتم را مدیریت کنم.” به عبارت دیگر، یک تفاوت اساسی وجود دارد که افراد مبتلا به اوتیسم را اوتیستیک می کند، و این تفاوت اساسی با بزرگ تر شدن از بین نمی رود، حتی اگر علایم رفتاری ناپدید شوند.

کسانی هم هستند که دیدگاه بسیار متفاوتی دارند. دیدگاه آنها این است: اگر فردی، دیگر علایم کافی برای تشخیص اوتیسم را نشان ندهد، یعنی اتیسم را پشت سر گذاشته است (یا درمان شده است). به عبارت دیگر، درمان ها جواب داده اند و اتیسم از بین رفته است.حق با کیست؟ وقتی علایم، دیگر برای یک ناظر بیرونی آشکار نیست، آیا فرد ” اتیسم را پشت سر گذاشته ؟” “درمان شده ؟” “یا آن را مخفی کرده است؟”مانند بسیاری از موارد مرتبط با اوتیسم، هیچ پاسخ کاملاً صحیحی برای این سوال وجود ندارد و بحث عدم اطمینان مطرح می شود. بله، درمانگرانی هستند که برچسب اوتیسم را پاک می کنند و می گویند «اوتیسم از بین رفته است». و بله، درمانگرانی هم هستند که این برچسب را حفظ می کنند و می گویند: «اوتیسم هرگز به طور کامل ناپدید نمی شود، اگرچه علایم آن ممکن است آشکار نباشد». با انتخاب دقیق پزشک خود، ممکن است بتوانید پاسخی را که دوست دارید دریافت کنید!

خلاصه مطلب

والدین کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب با اطلاعاتی در مورد “درمان” که طیف وسیعی از کارهای احمقانه تا بسیار خطرناک را شامل می شود، مضطرب می شوند. این به اصطلاح درمان ها بر اساس نظریه هایی در مورد اتیسم هستند که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی نمی شوند. بسیار مهم است که بین درمان هایی که می توانند و باید به کودک شما کمک کنند و درمان هایی که می توانند به او آسیب برسانند، تفاوت قایل شوید.درمان هایی مانند تحلیل رفتار کاربردی، فلور تایم ، بازی درمانی، گفتار درمانی و کاردرمانی همگی می توانند تفاوت مثبتی برای کودک شما ایجاد کنند، همچنین داروهای کاهش اضطراب، مدیریت تشنج و بهبود خواب نیز می توانند تاثیر مثبتی بر روی او بگذارند. درمان هایی مانند چلیشن، چمبر اکسیژن هایپرباریک، تنقیه بلیچ و موارد مشابه نه تنها بی اثر هستند، بلکه بسیار خطرناک نیز می باشند.در حالی که امید (و جشن گرفتن پیروزی های کوچک) همیشه مهم است، عقل سلیم هم همانقدر اهمیت دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بچه های اوتیسم خوب میشوند" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بچه های اوتیسم خوب میشوند"، کلیک کنید.