بوگدانوف: وتوی آمریکا بر سر آتش بس غزه، مجوز ادامه کشتار است

بوگدانوف: وتوی آمریکا بر سر آتش بس غزه، مجوز ادامه کشتار است

میخاییل بوگدانوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت وتوی آمریکا بر پیش نویس قطعنامه الجزایر در شورای امنیت سازمان ملل مجوزی برای ادامه کشتار مردم بی گناه در غزه شد.

به گزارش نارنجی، روز سه شنبه، ایالات متحده پیش نویس قطعنامه پیشنهادی الجزایر که خواستار آتش بس فوری بشردوستانه در غزه بود را وتو کرد. 13 عضو از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل به پیش نویس الجزایر رای مثبت دادند، در حالی که بریتانیا رای ممتنع داده بود.

ایالات متحده از زمان یورش نظامی هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر (15 نارنجی ماه)، بزرگ ترین حامی مالی و تسلیحاتی تل آویو بوده و برای سومین بار هم قطعنامه ای که خواستار برقراری آتش بس فوری در غزه می شد، در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرد.

در همین رابطه بوگدانوف امروز (پنج شنبه) به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «این بسیار منفی است. این اولین بار نیست که آمریکایی ها از حق وتو برای عدم تصویب قطعنامه ای که خواستار پایان جنگ است، استفاده می کنند. یعنی در اصل، این مجوزی برای ادامه کشتار مردم بی گناه در غزه است که تاکنون نزدیک به 30000 نفر از آنها به ویژه زنان و کودکان در این جنگ کشته شده اند.»

میخاییل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت نمایندگان جنبش های فلسطینی حماس و فتح در نشست بین فلسطینی ها در 29 فوریه (10 اسفند) در مسکو شرکت خواهند کرد. این دیپلمات روس در پاسخ به پرسشی در همین رابطه گفت: «آنها قطعا دیدار خواهند کرد، همه آنها دیدار خواهند کرد؛ فتح و حماس هم بله.»

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت، هرچه عملیات رژیم صهیونیستی در نوار غزه بیشتر ادامه یابد، شانس نجات اسرا هم کمتر خواهد بود.

بوگدانوف گفت: «متاسفانه با حمایت آشکار آمریکایی ها، ارتش اسراییل به جنگ ادامه می دهد. بنابراین، این قراردادها پیشنهادی برای حل مشکلات بسیار مهم از جمله آزادی اسرا از جمله شهروندان روسیه است. هرچه این قتل عام بیشتر ادامه یابد، شانس کمتری برای نجات اسرا وجود دارد. برای همین روی این نکته تاکید داریم و روی آن کار انجام داده ایم و می خواهیم به انجام آن ادامه دهیم.»

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بوگدانوف: وتوی آمریکا بر سر آتش بس غزه، مجوز ادامه کشتار است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بوگدانوف: وتوی آمریکا بر سر آتش بس غزه، مجوز ادامه کشتار است"، کلیک کنید.