با این ورزش ها از مرگ زودرس نجات پیدا می کنید

با این ورزش ها از مرگ زودرس نجات پیدا می کنید

نارنجی:

به عنوان مثال، تحقیقات ارایه شده در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در سال 2023 نشان می دهد که هشت عادت سالم می تواند پیری بیولوژیکی را تا 6 سال کاهش دهد.

این عادات عبارتند از: حفظ وزن مناسب، سیگار نکشیدن، حفظ عادات خواب خوب، مدیریت کلسترول، قند خون و فشار خون و از همه مهمتر فعالیت بدنی.

دکتر. دل پوزو کروز محقق علوم بهداشتی کاربردی در دانشگاه کادیز اسپانیا و استادیار دپارتمان علوم ورزشی و بیومکانیک بالینی در دانشگاه جنوب دانمارک است.

دکتر.

چه نوع ورزش هایی خطر مرگ را کاهش می دهند؟

در مطالعه ای که در شماره آگوست 2023 مجله JAMA Internal Medicine منتشر شد، دکتر. دل پوزو کروز و همکارانش داده های نزدیک به 500000 شرکت کننده را تجزیه و تحلیل کردند تا ببینند چگونه انواع مختلف ورزش با خطر مرگ افراد مرتبط است.

این مطالعه اثرات فعالیت بدنی هوازی متوسط، مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری سبک، فعالیت بدنی هوازی شدید، مانند دویدن، و فعالیت های تقویت کننده عضلات، مانند وزنه برداری را بررسی کرد.

نتایج او نشان داد که ترکیبی متعادل از تمام این اشکال ورزش بهترین کار را برای کاهش خطر مرگ دارد.

به طور خاص، حدود 75 دقیقه ورزش هوازی متوسط، به علاوه 150 دقیقه ورزش شدید، با حداقل دو جلسه تمرین قدرتی در هفته، با خطر کمتر مرگ و میر ناشی از همه علل مرتبط بود.

در مورد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی، دکتر. دل پوزو کروز و همکارانش ترکیب حداقل 150 تا 225 دقیقه فعالیت بدنی متوسط را با حدود 75 دقیقه ورزش شدید و دو یا چند تمرین قدرتی توصیه می کنند.

چقدر ورزش کافی است؟

حداقل “مقدار” ورزش که می تواند از برخی از خطرناک ترین شرایط سلامتی جلوگیری کند چقدر است؟

این مطالعه نشان داد که انجام تنها 2 دقیقه ورزش شدید در روز می تواند خطر مرگ ناشی از سرطان یا حوادث قلبی عروقی را کاهش دهد.

محققان دریافتند شرکت کنندگانی که هرگز ورزش شدید انجام نداده اند، 4 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ در طی 5 سال قرار دارند، اما انجام کمتر از 10 دقیقه فعالیت شدید در هفته این خطر را به نصف کاهش می دهد. علاوه بر این، خطر مرگ آنها برای کسانی که حداقل 60 دقیقه در هفته ورزش می کردند، دوباره به نصف کاهش یافت.

آیا همه فعالیت های بدنی خوب است؟

او همچنین هشدار داد که فعالیت بدنی مرتبط با کارهای خانه یا شغل فرد، بر خلاف ورزش در یک زمینه اوقات فراغت، ممکن است گاهی اوقات بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.

مشخص شده است که بین مشاغل سخت بدنی و افزایش خطر زوال شناختی رابطه وجود دارد.

برخی از رایج ترین مشاغل مرتبط با فعالیت بدنی شدید که در این مطالعه شناسایی شد، در زمینه پرستاری و مراقبت، فروشندگی و کشاورزی بود، جایی که افراد زیاد روی پای خود هستند و اغلب باید با موقعیت های استرس زا کنار بیایند بنابراین در حالی که همه انواع ورزش می تواند برای سلامتی مفید باشد، فعالیت بدنی شدید یا شدید در یک محیط کار می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف را افزایش دهد و حتی ورزش در اوقات فراغت می تواند بر جنبه های سلامت جسمانی – مانند تحرک مفاصل – تاثیر بگذارد . مراحل دیگر زندگی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با این ورزش ها از مرگ زودرس نجات پیدا می کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با این ورزش ها از مرگ زودرس نجات پیدا می کنید"، کلیک کنید.