اوجی: استفاده از توانمندی دانش بنیان ها؛ برای حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی برنامه جدید داریم

در گفت وگو با نارنجی مطرح شد؛

اوجی: استفاده از توانمندی دانش بنیان ها؛ برای حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی برنامه جدید داریم

وزیر نفت از برنامه های جدید این وزارتخانه برای حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی خبر داد.

جواد اوجی وزیر نفت در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نارنجی، در مورد برنامه این وزارتخانه برای حمایت از پتروشیمی ها در سال جدید اظهار کرد: در بحث چتر حمایتی وزارت نفت برای مجتمع های پتروشیمی یا سرمایه گذارانی که علاقه مند باشند در حوزه پتروشیمی سرمایه گذاری کنند ما تخفیف های خوبی را در سال 1402  در دولت مصوب و ارایه کردیم.

وزیر نفت بیان کرد: امسال هم برنامه های خوبی برای پتروشیمی ها داریم به محض اینکه در دولت مصوب شود به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

اوجی در مورد افتتاح مجتمع های پتروشیمی گفت: با آغاز سال 1403، پنج مجموعه پتروشیمی جدید افتتاح می شود که موجب افزایش تولید 8 میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی خواهد شد.

وزیر نفت درباره تضمین تزریق سرمایه به پروژه های احداث و گسترش میادین نفتی عنوان کرد: بانک ها برای اولین بار در کشور سهام دار شده اند و شایان ذکر است که از محل تولید اولیه این چاه ها سرمایه خود را خواهند گرفت.

اوجی تاکید کرد: حدود 75 درصد محصولات در کشور تولید می شود. با توجه به توانمندی شرکت های دانش بنیان تمام نیاز های ما در بخش دریا و ساحل و حتی کاتالیست ها نیاز چندانی به خارج از کشور نداریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوجی: استفاده از توانمندی دانش بنیان ها؛ برای حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی برنامه جدید داریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوجی: استفاده از توانمندی دانش بنیان ها؛ برای حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی برنامه جدید داریم"، کلیک کنید.