انتقاد کنعانی از عدم برخورد قانونی با اهانت کنندگان به رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور

انتقاد کنعانی از عدم برخورد قانونی با اهانت کنندگان به رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور

سخنگوی وزارت امور خارجه امروز با اشاره به تلاش هنجارشکنان برای ممانعت از اخذ رأی ایرانیان خارج از کشور، اجازه برخی دولت‌های غربی مدعی دموکراسی برای نمایش اینگونه رفتارهای زشت و عدم برخورد قانونی و بازدارنده با اهانت کنندگان را سئوال برانگیز خواند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری نارنجی، چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیر ماه ۱۴۰۳ همزمان با سراسر کشور در نقاط مختلف جهان و با حضور هموطنانی ایرانی مقیم این کشور‌ها برگزار شد و قرار است دور دوم این انتخابات روز جمعه ۱۵ تیر در ایران و دیگر مناطق جهان برگزار شود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در همین خصوص گفت که حضور هموطنان عزیز ایرانی خارج از کشور در پای صندوق‌های رأی، برغم برخی سختی‌ها، یکی از جلوه‌های زیبای همبستگی ملی ایرانیان داخل و خارج بود. ‏

وی یادآور شد: البته عده‌ای هنجارشکن (که خود را مخالف جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنند) ناامیدانه و نافرجام تلاش کردند با تهدید و توهین به رأی‌دهندگان از طریق سخیف‌ترین رفتار‌ها و زشت‌ترین کلمات، مانع مشارکت ایرانیان خارج از کشور در یک فرآیند دموکراتیک شوند. هر چند تنها نتیجه حاصله برای این به اصطلاح مخالفان، چیزی جز فلاکت و نمایش جهانی عمق ابتذال آنان نبود.

به گزارش نارنجی، روز جمعه در تعداد محدودی از کشور‌ها از جمله انگلیس شاهد حضور معاندان در مقابل حوزه‌های اخذ رأی بودیم که در همین ارتباط دو نفر در بیرمنگهام و یک نفر در لندن توسط پلیس انگلیس بازداشت شدند و سفارت ایران نیز در این ارتباط به وزارت خارجه انگلیس اعتراض کرد.

علی متین‌فر سرپرست سفارت ایران در لندن گفت: مدارک رفتار‌های خشونت‌آمیز با رأی دهندگان، شعار‌های نفرت آمیز و تعرضات فیزیکی به ایرانیان شرکت کننده در انتخابات جمع آوری شده و در کانال‌های مناسب برای پیگیری حقوقی در اختیار مقام‌های مرتبط در انگلیس قرار داده خواهد شد.

ایرانیان منتظر توضیح و اقدام هستند

ناصر کنعانی همچنین بیان کرد: اجازه برخی دولت‌های غربی مدعی دموکراسی برای نمایش اینگونه رفتار‌های زشت و عدم برخورد قانونی و بازدارنده همین دولت‌ها با اهانت کنندگان و ناقضان حقوق قانونی شهروندان اصیل و نجیب ایرانی، سؤال برانگیز است.

‏این دیپلمات ارشد ایرانی اضافه کرد: ایرانیان داخل و خارج، منتظر توضیح و اقدام نهاد‌های مسئول برخی کشور‌های غربی نسبت به اینگونه رفتار‌های وحشیانه، غیرمتمدنانه و غیرقانونی هستند و عملکرد دولت‌های مدعی حقوق شهروندی، حقوق بشر و دموکراسی را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد کنعانی از عدم برخورد قانونی با اهانت کنندگان به رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد کنعانی از عدم برخورد قانونی با اهانت کنندگان به رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور"، کلیک کنید.