اسپانیا، نروژ و ایرلند: آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستیم

اسپانیا، نروژ و ایرلند: آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستیم

نخست وزیران اسپانیا، نروژ و ایرلند اعلام کردند برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین و حمایت از عضویت کامل آن در سازمان ملل آماده هستد.

به گزارش نارنجی، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «یوناس گار استوره» همتای نروژی خود درباره وضعیت جنگی نوار غزه تاکید کرد باید در غزه آتش بس اضطراری حاصل شود و نهادهای بشردوستانه بدون هیچ تهدیدی اجازه فعالیت داشته باشند. خشونت بیشتر و کشتار غیرنظامیان در غزه مجاز نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: هماهنگی با نروژ پیامی برای راه حلی است که به اسراییلی ها و فلسطینی ها آینده ای منطبق با صلح می دهد.

به نقل از سایت خبری الجزیره، سانچز درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین هم گفت اسپانیا آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین در نزدیک ترین زمان ممکن و عضویت کامل آن در سازمان ملل است.

این مقام اسپانیایی افزود: باید به راه حلی سیاسی رسید که منجر به همزیستی دو کشور اسراییلی و فلسطینی شود. ما متعهد به حمایت از به رسمیت شناختن کشور فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل هستیم و امیدواریم کشورهای دیگر از غرب و اتحادیه اروپا تلاش های ما را دنبال کنند.

وی همچنین اعلام کرد: به اتحادیه اروپا پیام دادیم که اسراییل باید مسیولیت خود را به عهده گیرد و به حقوق بشر احترام بگذارد. غزه در وضعیت وحشتناکی به سر می برد که هیچ نشانه ای از بهبود ندارد.

سانچز درباره حضور امدادگران در غزه نیز خاطر نشان کرد: ما به دنبال این هستیم که امدادگران در غزه در امنیت فعالیت کنند.

پیشتر در جریان حمله رژیم صهیونیستی به غزه، هفت تن از امدادگران وابسته به سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» کشته شدند.

نخست وزیر نروژ هم تاکید کرد کشورش آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین و حمایت از عضویت کامل آن در سازمان ملل است.

همچنین نخست وزیر ایرلند اعلام کرد با همتای اسپانیایی خود مساله به رسمیت شناختن کشور فلسطین را بررسی کرده است و این دو کشور در آستانه به رسمیت شناختن فلسطین هستند.

وی با بیان اینکه ملت فلسطین حق حاکمیت و برخورداری از حکومت خودمختار را دارند، افزود: زمان به رسمیت شناختن کشور فلسطین نزدیک است. آماده به رسمیت شناختن فوری کشور فلسطین هستیم و این را رسمی کرده ایم.

این مقام ایرلندی وضعیت غزه را غیر قابل توصیف عنوان کرد و خواهان باز شدن کریدورهای بیشتر برای انتقال کمک های انسانی به نوار غزه شد.

نخست وزیر ایرلند افزود تخریب جنبه های زندگی غیرنظامیان در نوار غزه از جمله بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه ها توسط رژیم صهیونیستی قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: ما خواستار آتش بس فوری در نوار غزه هستیم. زمان آن رسیده است که موضع خود را در مورد آتش بس در غزه متحد کنیم و من این را به رییس کمیسیون اروپا اطلاع دادم.

جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه برای صد و هشتاد و نهمین روز متوالی در بحبوحه بمباران های شدید که روزانه صدها شهید و مجروح بر جای می گذارد، ادامه دارد و سیاست قحطی که اشغالگران در پیش گرفته اند نیز در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است، اما مقاومت فلسطین از پای ننشسته و همچنان به «طوفان الاقصی» ادامه می دهد.

وزارت بهداشت غزه روز جمعه اعلام کرد تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته به 33 هزار و 634 شهید و 76 هزار و 214 زخمی رسیده است. این در حالی است که بسیار از افراد کشته و زخمی در مسیرها و زیر آوار در نتیجه حملات اشغالگران هستند که دسترسی به آنها ممکن نیست.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسپانیا، نروژ و ایرلند: آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسپانیا، نروژ و ایرلند: آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین هستیم"، کلیک کنید.