اردوغان: اسراییل با ریختن خون به درخواست آتش بس پاسخ می دهد

اردوغان: اسراییل با ریختن خون به درخواست آتش بس پاسخ می دهد

رییس جمهور ترکیه به پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا گفت: اسراییل با نگرش مخرب خود به درخواست های آتش بس با ریختن خون پاسخ می دهد. هیچ کشور با وجدانی نمی تواند این را بپذیرد.

به گزارش نارنجی، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در مادرید، پایتخت اسپانیا، گفت: نسل کشی که 250 روز است در غزه ادامه دارد، وجدان همه را آزار می دهد. 

رییس جمهور ترکیه در چارچوب هشتمین اجلاس بین دولتی ترکیه و اسپانیا، در «همایش تجاری» در مقر بانک BBVA در مادرید، پایتخت اسپانیا در یک کنفرانس خبری با پدرو سانچز به خاطر «موضع مادرید در قبال غزه از طرف خودش و ملت ترکیه» تبریک گفت.

اردوغان گفت: (نخست وزیر اسپانیا) سانچز با اتخاذ سیاست های اصولی و زیرکانه جایگاهی استثنایی در قلب ملت اسپانیا، فلسطین و ترکیه به دست آورده است.

اردوغان گفت: با مردمی روبرو هستیم که با ریختن خون به درخواست های آتش بس پاسخ می دهند. پذیرش چنین وضعیتی برای هیچ کشور وظیفه شناسی امکان پذیر نیست.

سانچز نیز گفت: اسپانیا و ترکیه دو کشور با عالی ترین روابط در هر زمینه هستند. برگزاری منظم این اجلاس نمونه خوبی از این امر است. ترکیه یک شریک اقتصادی کلیدی برای اسپانیا و یک بازیگر مهم در منطقه آن است.

او گفت: ما همیشه به ترکیه اعتماد داشته ایم. ما پایه های بسیار محکمی برای این کار داریم. ما همیشه به ترکیه اعتماد کرده ایم. در حالی که برخی افراد از ترکیه خارج شدند، ما سرمایه گذاری های خود را دو برابر کردیم. ما این اعتماد را حفظ کردیم. ترکیه به افزایش وزن و اهمیت اقتصادی خود در ترکیه ادامه خواهد داد. در دهه های آینده ترکیه و اسپانیا کشورهای دوستی هستند که به یکدیگر اعتماد دارند و روابط خاصی دارند.

سانچز با بیان اینکه اسپانیا تصمیم گرفته است توافقنامه موجود در زمینه حمایت و توسعه سرمایه گذاری های متقابل با ترکیه را بررسی کند و بسیار ارزشمند است، گفت: 5 تفاهم نامه بین نهادهای دولتی امضا می شود که سرمایه گذاری ها و پروژه های مشترک در سومین دوره را تسریع خواهد کرد.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: اسراییل با ریختن خون به درخواست آتش بس پاسخ می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: اسراییل با ریختن خون به درخواست آتش بس پاسخ می دهد"، کلیک کنید.