آمریکا و انتخاباتی بی سابقه؛ دو نامزد پیر و بی نهایت منفور

وال استریت ژورنال نوشت: آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن، انتخاب بین دو نامزد تا این اندازه منفور دیده نشده است.

به گزارش نارنجی، با خاموش شدن هیجانات انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان پس از سه شنبه بزرگ، آمریکا در حال ورود به مرحله جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 است: رقابت تن به تن بین بایدن و رییس جمهور سابق دونالد ترامپ که شبیه هیچ رقابت دیگری در تاریخ مدرن نیست.

ترامپ در مسیر کسب نامزدی حزب جمهوری خواه طی روزهای آینده است و بایدن دوباره به سمت نامزدی دموکرات ها حرکت می کند.

آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن انتخاب بین دو نامزد تا این اندازه منفور که قبلاً سابقه کار در کاخ سفید را داشته اند، دیده نشده است. هرگز یک کمپین انتخاباتی در دادگاه و با مجموعه ای از پرونده های جنایی که می تواند یکی از نامزدها، (ترامپ) را روانه زندان کند و یا با قضاوت های مدنی نامطلوبی روبرو شود که می تواند تجارت خانوادگی او را فلج کند، انجام نشده است.

وال استریت ژورنال در بررسی نامزدهای کنونی دو حزب مطرح آمریکا در انتخابات ریاست جمهور می نویسد: در همین حال، بایدن در مورد سن و سلامت جسمانی و شناختی خود برای ادامه خدمت با شک و تردید مواجه است و باید بر محبوبیت های ضعیف غلبه کند تا برای دور دوم برنده شود.

کاندیداها باید رای دهندگانی را که بیش از هر زمان دیگری در سیاست مدرن، دو قطبی و در هم شکسته شده اند، متقاعد کنند. دروازه بانان رسانه های سنتی نسبت به گذشته ، با مردمی که اخبار را از مجموعه روزافزون رسانه های اجتماعیدنبال می کنند،  نفوذ کمتری دارند. کنوانسیون های احزاب ملی توجه کمتری را از سوی رای دهندگان و شبکه های تلویزیونی به خود جلب کرده است و مشخص نیست که آیا روند معمول سه مناظره ریاست جمهوری قبل از انتخابات و تبادل معاونان رییس جمهور وجود خواهد داشت یا خیر.

در صورت وقوع، مناظره ها کمتر برای برنامه ای که هر نامزد به کاخ سفید دارد مورد بررسی قرار می گیرد، اینبار همه می خواهند بدانند آیا لغزش های کلامی و موقعیت های نامناسبی که قبلاً به عنوان ویژگی های حضور عمومی تلقی می شد، نشانه ای از زوال شناختی مرتبط با سن بالا است یا خیر.

فراتر از چارچوب بندی انتخابات به عنوان انتخابی بین دیدگاه های رقابتی برای کشور، هر دو نامزد چالش های منحصر به فردی در متقاعد کردن آمریکایی ها مبنی بر توانایی انجام کار خواهند داشت.

نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان می دهد که بایدن باید بخش بزرگی از آمریکایی ها را متقاعد کند که برای مدیریت موقعیتی که سخت ترین پست در جهان به شمار می رود، از قدرت ذهنی برخوردار است، زیرا تقریباً سه چهارم رای دهندگان می گویند که او برای کاندیداتوری مجدد خیلی پیر است.

ترامپ باید کشور را متقاعد کند که جریان اتهامات جنایی و قضاوت های مدنی نامطلوب او را در کاخ سفید تعقیب نمی کند و مانع کارآمدی او نمی شود، زیرا نظرسنجی ژورنال نشان می دهد که محکومیت، به جایگاه سیاسی او آسیب می رساند. الین کامارک، کارشناس ارشد مطالعات حکومت داری در بروکینگز و عضو کمیته ملی دموکرات، می گوید: «اگر قرار است از کلمه «بی سابقه» استفاده کنید، این چرخه همان است.

کامارک با اشاره به توشه منحصر به فرد ترامپ می گوید که به طور سنتی نامزدی که این همه اما داشت نمی توانست روند نامزدی را تا آخر طی کند. اما چگونه می توان در برابر کسی که با موفقیت خارج از هنجارهای آمریکایی عمل می کند، مبارزه کرد؟ نمی دانم. فکر نمی کنم کمپین بایدن هم بداند.

ترامپ به عنوان یک چهره منحصر به فرد در سیاست آمریکا دیده شده – نه به خاطر اینکه یک حزب سیاسی را بر اساس یک فلسفه حکومتی متحد کرده بلکه به دلیل شخصیت اش و اشتیاق او برای به چالش کشیدن هنجارها. او تقریباً همه انتظارات از نحوه اجرای کمپین ها را تغییر داده است، از جمله با یافتن راه هایی برای برقراری ارتباط مستقیم با حامیانش از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خودش.

در یک سنت شکنی، ترامپ اخیراً زمان بیشتری را صرف تقویت وفاداری حامیان خود – و شیطان جلوه دادن مخالفان حتی در درون حزب خود کرده است تا اقداماتی که یک نامزد معمولاً در این مرحله انجام می دهد تا تلاش کند حزب خود را متحد کند و به حزب خود نزدیک شود. او به اهداکنندگان نیکی هیلی هشدار داد که از حزب اخراج خواهند شد. او با اشاره به سناتور بازنشسته یوتا، میت رامنی، همکار جمهوریخواه و پرچمدار سابق حزب، گفت: ما از شر رامنی های جهان خلاص می شویم.

آمریکا و انتخاباتی بی سابقه؛ دو نامزد پیر و بی نهایت منفور

داگ سوسنیک، یکی از دستیاران کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون گفت: این عصر ترامپ است و ما چیز زیادی درباره این سن نمی دانیم. او مسلط ترین چهره در سیاست آمریکاست و همه چیز حول محور او می چرخد.

هر دو نامزد در حال حاضر با درک عمیقی از آنچه که یک کمپین ملی معمولاً مستلزم آن است، وارد گود می شوند. برای ترامپ، این سومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر شرکت می کند. برای بایدن، این پنجمین مبارزات انتخاباتی او به عنوان نامزد ریاست جمهوری یا معاون رییس جمهور خواهد بود. این نشان می دهد که کمپین می تواند به همان اندازه تحت تاثیر رویدادهای خارجی باشد که تحت تاثیر تصاویر یا سیاست های نامزدها قرار گیرد.

تیم پاولنتی، فرماندار سابق مینه سوتا و یکی از رقبای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، گفت که با توجه به اینکه این رقابت در حال شکل گیری یک «کمپین تکراری» بین دو چهره شناخته شده است، تمرکز بر پویایی هایی که از سال 2020 تغییر کرده است مهم خواهد بود. .

بایدن پنج شنبه شب هنگام ایراد سخنرانی سالانه، پرونده خود را تنظیم خواهد کرد.

آمریکا و انتخاباتی بی سابقه؛ دو نامزد پیر و بی نهایت منفور

انتخابات سال 2020 با همه گیری کووید-19 نامزدها را مجبور کرد تا حضور عمومی خود را کاهش دهند و مبارزات انتخاباتی را برای دستیابی به رای دهندگان در زمان قرنطینه در خانه برگزار کنند.

و چهار سال قبل از آن، ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری، زمانی که در آستانه تضمین نامزدی احزاب خود بودند، به طور گسترده مورد نفرت قرار گرفتند.

اما شدت بیزاری و نفرت برای دو نامزد مورد انتظار امروز حتی شدیدتر است. نظرسنجی ژورنال/ ان بی سی نیوز در ماه مه 2016 نشان داد 41 درصد از رای دهندگان دیدگاه «بسیار منفی» نسبت به کلینتون و 44 درصد نسبت به ترامپ داشتند، دیدگاه های «بسیار نامطلوب» درباره بایدن و ترامپ امروز حدود 50 درصد است.

در عین حال، پایگاه وفادار ترامپ به این معنی است که سهم بیشتری از رای دهندگان دیدگاه مثبتی نسبت به او دارند، به این معنی که تصویر او در کل قوی تر از سال 2016 است.

پایان خبر نارنجی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا و انتخاباتی بی سابقه؛ دو نامزد پیر و بی نهایت منفور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا و انتخاباتی بی سابقه؛ دو نامزد پیر و بی نهایت منفور"، کلیک کنید.